„Přišlo to rychle a na hrací ploše bylo najednou třicet centimetrů vody. Zasáhlo to i kanály pod plochou, rolbovnu a střídačky. Naštěstí se dál voda nedostala. V suchu tak zůstaly kabiny a hlavně strojovna. To je nesmírně důležité pro další vývoj,“ prozradil vedoucí děčínského zimního stadionu a zároveň trenér A týmu HC Děčín Aleš Havlík.

„O hokeji se nyní nemá cenu bavit a ani na to nemám pomyšlení,“ pokračoval Havlík, který držel celou noc ze soboty na neděli pohotovost na zimním stadionu a spolu s několika dalšími zaměstnanci začali s úklidem.

„Je to tady všude plné bahna, ale voda rychle opadla, a tak jsme mohli začít s úklidem. Hodně nám pomohli jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči. Plochu se nám už podařilo v rámci možností uklidit. Teď nás čekají další prostory. Největší problém nám dělá zatopená rozvodna elektrického proudu, kde jsou různé trafostanice. Teď musíme čekat, až vyschne, pak ji vyčistíme a uvidíme, co dál. V současné době jsme bez proudu, takže nemůžeme led vyrábět.“

S úklidem pomáhal téměř celý druholigový kádr. „Sešlo se zde devadesát procent týmu, a to včetně mimoděčínských hráčů. Ti psali a volali každé dvě hodiny, jak to vypadá, až sedli do auta a přijeli. V neděli jsme tu všichni byli až do pozdních nočních hodin,“ řekl manažer HC Děčín Jan Havlíček a dodal:

„Samozřejmě je zrušen úterní duel s Roudnicí a zřejmě nepojedeme ani ve čtvrtek do České Lípy. Máme teď jiné starosti.“

Roudničtí se tak představí poprvé až ve čtvrtek od 18 hodin v Klášterci. „Dáváme tým postupně dohromady, každý den tady trénuje přes dvacet hráčů. V jednání je i řada přáteláků,“ prozradil Zbyněk Pour, který povede mužstvo společně s Tomášem Hamarou.