Čtyři zápasy, jediný bod a odložený duel s lídrem tabulky. Taková je bilance litoměřických hokejistů po prosincové reprezentační přestávce. K tomu se nyní potýkají s nedostatkem hráčů. Na vině je marodka i účast čtyř kališníků na mistrovství světa dvacítek v Třinci a Ostravě.

„Musíme přihlédnout k tomu, že máme čtyři obránce zraněné, další dva hrají nyní za reprezentaci. Dva brankáři, které máme, jsou nemocní a jeden je po zranění,“ vypočítal nesnáze po zápase s Havířovem Tvrzník. „Zásah do sestavy je velký, potřebujeme být trpěliví a pracovat,“ nastínil, jak z krize ven.

Stadion nebyl proti Havířovu horším týmem, doplácel však na efektivitu. Zatímco hostům stačilo na šest branek 28 střel, domácí jich vyslali o jedenáct víc, ale stejně prohráli. „Na konci jsme měli nějaké přesilovky i šance, škoda, že se nám nepovedlo to tam dotlačit,“ hodnotil obránce Lukáš Doudera. Ten zohlednil i fakt, že Havířovu se náramně vedly početní výhody. „Využili tři ze tří, škoda, že jsme se nechali vylučovat. Myslím, že jsme možná byli i lepším týmem a zasloužili si vyhrát.“

S tím nesouhlasil domácí kouč Daniel Tvrzník, jenž sice ocenil zlepšený výkon oproti Přerovu, ale nelíbila se mu defenziva. „Se šesti obdrženými brankami v domácím zápase můžeme těžko pomýšlet na body,“ pokrčil rameny.

Právě zápas v Přerově, kde kališníci prohráli 1:4, hodnotil druhý z trenérů David Bruk. „Domácí byli v průběhu celého utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Daleko lépe hráli přesilové hry, dobře se orientovali v obranném pásmu, dokázali nám zblokovat střely a v podstatě se dá říct, že nás k ničemu nepustili. Od začátku zápasu měli vývoj pod kontrolou.“

Litoměřice se tak propadly až na pátou příčku, s bodovým odstupem jim navíc na záda dýchá pražská Slavia. Naopak třetí Chomutov a čtvrtý Přerov jsou na tříbodový dostřel. A právě Chomutov zavítá už dnes do Kalich arény, start je naplánován na 17.30.

Musíme přidat v osobních soubojích, protože Chomutov hraje hodně fyzicky náročný hokej. V poslední době nám vůbec nejdou oslabení, takže se navíc nesmíme nechat hloupě vylučovat a hrát disciplinovaně,“ řekl před soubojem, v němž zatím pokaždé uspěl domácí tým, Daniel Tvrzník.

Hokej, Chance liga, nadstavba:
Přerov – Stadion Litoměřice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Navrátil (Krisl, Kubeš), 19.Kočica (Dvořák, Krisl), 24. Kubeš (Navrátil, Krisl), 34. Pšurný (Navrátil) – 50. Doudera (Havelka).
Rozhodčí: Obadal, Cabák – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1262. Střely na branku: 31:21.
Litoměřice: Škorpík – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, Sklenář, Kropáček.

Stadion Litoměřice – Havířov 5:6 (3:4, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. M. Kadlec (Jícha), 14. Voženílek (L. Doudera), 20. M. Kadlec (Voženílek, Jícha), 36. Korkiakoski (Jícha, Jánský), 59. Vitouch (Štohanzl) – 4. O. Procházka (F. Seman, Kotala), 14. Mrowiec (Malina, Werbik), 15. Kotala (F. Seman, O. Procházka), 17. Kachyňa (Chroboček, Kotala), 29. F. Seman (Kotala, Malina), 45. O. Procházka (F. Seman, Kotala).
Rozhodčí: Souček, Grech – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. Diváci: 934. Střely na branku: 39:28.
Litoměřice: Sklíba (17. Zajíček) – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Vitouch, Kangas – Štohanzl, Přikryl, Jánský – Havelka, Sklenář, Kropáček – Jindra.