Všechny tři severočeské celky, tedy Ústí, Litoměřice i Kadaň, nastoupily v 51. kole Chance ligy doma. Slavily ale jen Slovan a Stadion.
Jedenapadesáté kolo Chance ligy přineslo tříbodovou radost ústeckému Slovanu i sousedním Litoměřicím. Hokejisté Ústí zdolali potřetí v sezóně Benátky, tentokrát 3:1, Litoměřice přestřílely 6:3 Benátky. Naopak další debakl slízla beznadějně poslední Kadaň, která rupla 1:6 s Přerovem.

Vcelku drama si prožily Litoměřice, které ale mají nakonec přeci jen důvod ke spokojenosti. I přes absenci Jana Kloze a velice mladý kádr si nakonec Stadion dokráčel pro další tři body z domácího prostředí. Výhra se však nerodila lehce, a to i přesto, že už po 16 sekundách otevřel skóre Korkiakoski.

„Takový gól určitě pomůže, ale soupeř se nakonec dostal do vedení, takže jsme museli začínat od nuly. Rozhodující moment utkání to tak určitě nebyl,“ líčil po utkání domácí trenér Daniel Tvrzník. Hosté duel otočili, podobně však reagovali i Litoměřičtí, kteří se ujali vedení 4:2. Poruba ale v závěru zápas zdramatizovala, jenže v poslední minutě a půl dostala další dva góly.

„Hráči si za dnešek zaslouží pochvalu za nasazení, bojovnost a odhodlání, v tom jsme byli daleko lepší než minulé utkání ve Frýdku-Místku,“ chválil své mužstvo Tvrzník. „Kloz je nemocný, nastoupili jsme s pěti hráči ročníku 2000, k tomu je řada dalších jen o rok starší,“ vypíchl. „Sice nám tedy trošku nyní chybí hokejová kvalita, vynahrazujeme to ale bojovností. Je ale pravdou, že za leden máme nějakých dvanáct zápasů a momentálně točíme zhruba 16 hráčů, kádr bychom tak potřebovali trošku doplnit.“

Kvůli závadě na mantinelu se diváci dočkali také jednoho netradičního momentu, v čase 17:43 sudí ukončili první třetinu, její zbytek se dohrál až po klasické přestávce a ihned navázalo dějství druhé. „Nemyslím si, že o dvě minuty kratší či delší třetina je nějaká porce, která by měla hráče rozhodit,“ nehledal v tomto momentu klíčový prvek utkání Tvrzník.

Sérii osmi proher utnulo i sousední Ústí, které i napotřetí zdolalo Benátky. Slovan před utkáním přivítal pět nových mladíků z juniorky Chomutova. Tři z nich, Seemann, Matyáš Svoboda a Ouřada, dostali příležitost hned proti Benátkám.

Nejlépe z nich si vedl Kryštof Ouřada, který si v 18 letech připsal první gól mezi seniory. „Do Ústí jsme se všichni z juniorky těšili. Chtěl jsem vracet přihrávku Matyášovi Svobodovi, obránce to ale srazil zpět ke mně, tak jsem zkusil vystřelit a spadlo to tam,“ líčil šťastný mladík. Ten kromě chomutovského Svobody nastoupil v lajně s ústeckým juniorem Pavlem Gottfriedem, příležitost dostal i další Ústečák, teprve 17letý Tomáš Čermák.