Ti zatím nasbírali 49 bodů (15 1 2 8, skóre 78:57), v domácím prostředí jsou navíc absolutně nejúspěšnějším týmem. I o tom jsme před sobotním duelem 27. kola v Prostějově hovořili s jedním z trenérů Danielem Tvrzníkem, který vede výběr s Jiřím Doležalem.

Po polovině soutěže jste třetí, čekali jste, že budete tak vysoko?

Předsezonní cíl byl postup do play-off, ale prozatímní třetí místo je příjemným překvapením i pro nás. Soutěž je ale hodně vyrovnaná. Nás nyní čeká série devíti zápasů, z čehož hrajeme sedmkrát venku, přesto bychom rádi ve špičce zůstali. Je pravda, že si zatím sezonu užíváme jak my trenéři, hráči, tak doufám, že především diváci.

Daří se hlavně prvnímu útoku, nehrozí, že ho soupeři brzy přečtou?

Stejně jako my se připravujeme na každého soupeře, tak se soupeři připravují i na nás. Věřím ale, že jak Jarda Kalla, tak Víťa Bílek jsou natolik kreativní hráči, že se budou prosazovat i nadále. Potřebujeme ale, aby se střelecky začali prosazovat i ostatní.

Daniel Tvrzník na lavičce Stadionu.

Kdo jinak patří k tahounům mančaftu?

Tým táhnou především ti starší zkušení hráči, ať již zmínění Kalla s Bílkem, duše týmu kapitán Martin Novák, zkušení obránci Krstev, Šulc, Míka, navrátilec z Hradce Králové David Švagrovský a nesmím zapomenout na oba brankáře, kteří letos tým velmi drží.

Právě brankáře často střídáte, je určená jednička?

Už před sezonou jsme měli připravený scénář, jak budeme brankáře nasazovat a určili jsme jedničkou do začátku Tomáše Krále. Je pravda, že jsme si mysleli, že Petr Přikryl bude více nasazovaný, ale jak výkony Tomáše Krále, tak Petrovy drobné zdravotní problémy v průběhu soutěže zapříčinily poměr utkání, které zatím oba odchytali.

Se všemi soupeři už jste dvakrát hráli, který na vás zatím působí nejlépe? A plní předpokládaní favorité svou roli?

Musím konstatovat, že nejúčelnější hokej zatím předvádějí Třebíč a Chomutov. Oba sází především na propracovanou obranu a je opravdu těžké se proti nim prosadit. Třebíč pro někoho možná trochu překvapivě, ale když jsem před sezonou viděl, jak soupisku doplnili o hráče z Brna a Olomouce, tak jsem je již před prvním kolem tipoval do první trojky, takže oba roli favorita plní. Mně osobně se ale nejvíce líbí útočný hokej, jaký předvádějí Budějovice a Kladno, které zatím roli favorita neplní, ale teď ho čeká série dvaceti domácích zápasů. Proto věřím, že se na špici dotáhne.

Daniel Tvrzník na lavičce Stadionu.

Nyní máte sérii tří zápasů venku, první jste prohráli, čeká vás Prostějov a Chomutov. Kolik jste čekali z těchto duelů bodů?

Bohužel nás v současné době trápí rozsáhlá marodka, stejně tak Spartu. Proto v posledních zápasech těžko skládáme sestavu a budeme spokojeni, pokud získáme tři body z následujících dvou venkovních zápasů. Je jasné, že snazší by to mělo být v Prostějově. Na druhou stranu hodně hráčů obměnili, je tam nový trenér, může to být úplně jiný mančaft. A protože teď máme trochu problémy se sestavou, postavíme znovu asi jen tři útoky. Cílem je ale hrát na výhru, to je jisté.

Který zápas byl pro vás zatím nejhorší, popř. nejlepší?

Pro mě nejhorší zápas, který jsme zatím odehráli, byl ten v Kadani, kde jsme sice měli dobrý úsek, kdy jsme se dostali do vedení 3:1, přesto jsme utkání ztratili a po velkou většinu jsme byli s výkonem nespokojeni. Opakem byly oba domácí zápasy s Kladnem i Českými Budějovicemi, to jsme byli s výsledkem i výkonem spokojeni a věřím, že hokej se musel líbit i fanouškům, kteří při těchto zápasech vyprodali Kalich Arénu.

Jste spokojeni s kádrem, který máte k dispozici, nebo se ještě budete porozhlížet po posilách?

Jak už jsem zmínil, v současné době máme problémy se sestavou, oproti začátku sezony nám chybí šest útočníků. Dlouhodobě zranění jsou Antončík s Ondráčkem, T. Doležal je na Slávii, Jirka Rys pendluje do Boleslavi, David Dvořáček a Adam Chlapík jsou nyní v sestavě Sparty, takže útočníky sháníme. Nechceme se ale unáhlit, chceme přivést hráče, který nám pomůže, ne jen zalepí díru. Zároveň ale nemůžeme ohrozit náš rozpočet, proto je to velmi těžký úkol.

Zdá se, že by vám play-off nemělo uniknout, kam míříte v něm?

Sice máme sezonu dobře rozehranou, ale hlavním úkolem je naplnit předsezonní cíl. Sami hráči ale cítí, že mají na to letos uhrát dobrý výsledek. To znamená vyhrát jedno kolo play-off. Ale znovu opakuji, máme před sebou ještě polovinu sezony, tabulka je hodně vyrovnaná, proto děláme všechno proto, aby nepřišlo žádné uspokojení a body jsme nadále sbírali pravidelně a kýžené play-off uhráli.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem fanouškům, kteří opět v hojném počtu vytvářejí skvělou atmosféru, dále členům fanklubu za nádherná chorea před každým zápasem. I díky nim jsme zatím v tabulce domácích zápasů nejlepší.