Před reprezentační pauzou si Stadion připsal cenný skalp, když porazil vedoucí Karlovy Vary 2:1. „Podali jsme výborný výkon, za který jsme byli odměněni gólem v poslední vteřině. Jsem hodně rád, že jsme to zvládli herně i výsledkově, protože jsme předtím některé zápasy ztratili také až na konci. Těch bodů mohlo být na našem kontě o něco víc, ale zatím jsme s tím, jak se to vyvíjí, spokojeni. Pro nás je hlavně pozitivní, že až na zápas ve Varech, kde nám to vůbec nešlo, jsme ostatním minimálně vyrovnaným soupeřem,“ říká Daniel Tvrzník, který tým vede s Milošem Říhou.

Po jednom těžkém soupeři vás čeká další, ve středu jedete na druhé Kladno.

S tím jsme doma sehráli vyrovnaný zápas a prohráli až po penaltách. Je otázka, v jakém stavu se nám kluci vrátí z reprezentačních akcí, protože moc času na regeneraci nebude. Přesto věřím, že tam pojedeme dobře připraveni. U týmu, který má extraligové ambice, je o motivaci postaráno. Každý se chce ukázat.

Od začátku sezony se ve Stadionu dost hráčů protočilo, někteří odešli do nejvyšší soutěže, což je dobrá vizitka.

U některých jsme ale třeba doufali, že tady vydrží delší dobu. Pokud dostanou v extralize potřebný prostor, tak je to v pořádku. Ne všichni však mají potřebné minuty, v tu chvíli by asi bylo prospěšnější, aby byli u nás zapojeni v režimu Dukly.

Kdo třeba?

Napadá mě Pavlík z Hradce Králové. Tady by hrál třeba první lajnu, chodil na přesilovky, tam má teď pár minut. Na jednu stranu chápu, že má někdo marodku, to máme i my, na druhé mě to mrzí. Klukům ale pobyt tady pomáhá, jdou výkonnostně nahoru. Třeba Sparta a Litvínov u nás hráče nechávají, sledují tréninkový proces i ty věci okolo a věří, že se jim to vyplatí. Ten projekt funguje podle mě nad očekávání. Udělala se spousta práce. Jsem rád, že jsme vyvrátili ty předsezónní prognózy, které nás pasovaly na poslední příčky. Máme dobře našlápnuto, i když tabulka je hodně vyrovnaná.

Jak jste trénovali v reprezentační pauze, vždyť do výběrů odjelo z Litoměřic snad patnáct hráčů?

Stáhli jsme si některé hráče z juniorské extraligy, odchovance, kluky z II. ligy a doufali, že čtyři lajny budeme mít. Bohužel přišla marodka, takže úplně komplet to nebylo. Cyklus jsme ale dodržovali, trénovali jsme dvoufázově, i když starší hráči měli někdy úlevy.

Když jsme u marodky a zkušenějších hráčů, co Jaroslav Kalla?

U něj je to složitější, čeká ho operace, ale dohodli jsme, že nebudeme jeho zdravotní stav komentovat. Jeho absencí se nám rozpadla úderka, čekali jsme, že bude tvořit hru a Víťa Bílek zakončovat. Bohužel. Každopádně Jardovi držíme palce a věříme, že se ještě objeví na ledě.

Kde naopak problémy nemáte, to jsou gólmani?

Ta pozice je u nás kvalitně obsazená. Milana Kloučka si sice vytáhli do Pardubic, což je dobře, ale je tady Michajlov, Wolf, dohodli jsme se s Tomášem Králem, zápas tu odchytali i Rybár a Kántor. Tady nás nic nepálí.

Už jste se minimálně jednou s každým střetli, kdo na vás nejvíc zapůsobil?

Odstupy nejsou tak velké, ztrácejí i favoriti. My jsme zatím nebodovali jen s Budějovicemi, i když šance na to byla. Mně osobně se ale zatím nejvíce líbí styl Karlových Varů.

Tvořili jste nový tým, všechno si muselo sednout. Opravdu sedlo?

Měli jsme trochu obavy, v minulosti někdy ta kabina nefungovala ideálně. My tam s nimi nejsme sice ani teď, ale podle toho, jak to šlape na ledě, při tréninku, cvičení, tak myslím, že je to dobré. Pro některé kluky je to asi obtížné na psychiku, jsou na zimáku ubytovaní celý týden, od rána do večera mají program, je to skoro jako na vojně. Ale k pozitivní náladě samozřejmě pomáhají i naše výsledky. Charakter týmu se sice vždycky pozná až v období krize, ale děláme všechno pro to, aby nepřišla.

Za tři body jste vyhráli čtyřikrát venku a čtyřikrát doma, nemělo by to být v Kalich Aréně lepší?

To nás provází delší dobu, zisky od soupeřů a doma jsou vyrovnané, což je u kolektivních sportů spíš výjimka. Domácí prostředí by mělo hrát nějakou výraznější roli. S naším mladým mančaftem hrajeme stejně i venku, kde je to pro nás v něčem jednodušší. Soupeř se také snaží tvořit a nezavře to jako třeba Třebíč nebo Ústí u nás. Ne vždycky se nám podaří protivníka přetlačit, a když si nepomůžeme přesilovkou, které nám moc nejdou, máme smůlu.

Proto nás těší, že i když to doma není optimální, příznivci stále chodí. Za to jim patří dík. A podle ohlasů se jim to i líbí. Je to sice občas živelné, ovšem jsou tam emoce, nasazení, což diváci ocení. Pokud si udržíme výkonnost, tak věřím, že budou chodit ještě ve větším počtu.