Kampf: Ze hry jsme dnes měli dobrý pocit

„V tom prvním utkání v Rakovníku jsme byli hrozně zakřiknutí. V půlce první třetiny jsme dostali gól v oslabení, když předtím jsme měli dvě šance. Kluci si postupně přestávali věřit a skončilo to bohužel takhle. Dnes to bylo jiné. Kluci si ověřili, že se s tímto soupeřem hrát dá. Bohužel celý zápas rozhodly dvě hrubky, kterých jsme se dopustili. Přitom ze hry jsme měli dobrý pocit, ale neproměnili jsme své šance. A o tom to je. Rusku zachytal dobře gólman, stejně tak nám, ale oni tu nabídnutou šanci na výhru využili,“ litoval jeden z koučů české reprezentace Radek Kampf. Jeho svěřenci se pokusili snížit vedení soupeře při power play v závěru, inkasovali však potřetí. „Kdybychom to nezkusili, tak toho třeba pak litujeme,“ vysvětloval odvolání gólmana trenér.

Oproti předchozímu duelu v Rakovníku došlo k několika změnám. „Obměnili jsme dvě obrany a dva útoky a hra se nám líbila. Tři útoky se zlepšily. Jen ta koncovka nás trápí. Ale asi u toho složení zůstaneme i pro třetí zápas,“ poznamenal Kampf.

Česká šestnáctka sérií tří zápasů proti stejně starým borcům Ruska sezonu ani zdaleka nekončí. „V únoru máme v Čechách turnaj čtyř a na konci března nás ještě čeká trojzápas se Slovenskem,“ prozradil další program reprezentačního výběru Radek Kampf.

Procházka se představil na ledě, kde s hokejem začínal

Byla to jeho premiéra na ledě, kde s hokejem začínal. Útočník české reprezentace do 16 let Martin Procházka ji zvládl. Sice musel společně se spoluhráči překousnout už druhou porážku od Ruska, ale po utkání byl vyrovnaný. „Ani bych neřekl, že jsou tak silní. Dokážou ale využívat své příležitosti, což se nám nedaří. To je naše slabina,“ našel hlavní rozdíly v pondělním utkání borec, kterého přivítal při představování největší potlesk solidně zaplněného stadionu.

Ten zná mladý útočník velmi dobře. Hokejku tady držel v ruce poprvé. „To bylo asi někdy ve třech letech. K hokeji mě přivedl táta. A i díky němu jsem se dostal až sem, tedy do reprezentace,“ uvedl současný hráč pražské Sparty.

Tomu, že se v dresu se lvíčkem na prsou představí v Roudnici, začal věřit nedávno. „Nejprve jsme byli na výběru, pak jeli na turnaj čtyř do Maďarska, kde jsme skončili na druhém místě, když jsme prohráli jen s domácí osmnáctkou. Následovaly tři domácí zápasy se Švýcarskem. První jsme prohráli, ale pak dvakrát vyhráli. No a přišla pozvánka na Rusko. S ním se jeden zápas hrál právě tady.“

Kromě trenérů a fanoušků sledovali Martina i jeho nejbližší. „Co jsem se stačil z ledu podívat, tak táta se tvářil celkem spokojeně. Snad tedy žádné větší výtky ke mně mít nebude,“ dodal s úsměvem nadějný borec.