První společný výjezd na led museli kvůli korona úklidu prvoligoví litoměřičtí hokejisté posunout z pondělí na středeční podvečer, ale stejně si moc nepomohli. Na prvním tréninku se totiž hlásilo pouze deset statečných, zdravých hráčů a brankáři. Chyběli i oba trenéři Daniel Tvrzník a David Bruk.

„Já jsem už deset dní v karanténě,“ potvrdil hlavní trenér Daniel Tvrzník s tím, že podobně je na tom celá plejáda hráčů a všichni reprezentanti do 20 let, kteří se měli se Stadionem připravovat na novou sezonu.

Ve svých mateřských klubech se chystají i další hráči, například Berka v Litvínově a Hašek na Spartě.


„Naštěstí jsou v pořádku starší kluci, ale celkově současná situace komplikací je,“ dodal Tvrzník.


Premiéru si odbyl v Kalich areně například bývalý reprezentant, mistr s Libercem 38letý Jan Výtisk. „Tahle nabídka mi dává smysl, po konci ve Vítkovicích to bylo jasné rozhodnutí,“ uvedl urostlý maník, jenž odehrál v extralize přes 1000 zápasů.


Stadion měl už příští čtvrtek v plánu první přípravný zápas, ve kterém se měl utkat s pražskou Slavií na jejím ledě v Edenu. Vzhledem k několika pozitivním případům nemoci COVID-19 na straně soupeře však byl duel zrušen. Kališníci tak vstoupí do série přátelských utkání až 11. srpna v Sokolově.


Úvodní tréninkové jednoty vedl při absenci kolegů kouč brankářů Benjamin Sequens.