Ústecký Slovan, litoměřický Stadion i Trhači z Kadaně v 10. kole Chance ligy nebodovali. Celek z krajského města padl 2:4 v Českých Budějovicích, Litoměřice nedaly gól Slavii, stejně tak Kadaň Kladnu.

Ústí nad Labem předvedlo v Českých Budějovicích statečný výkon, ani ten ale nakonec na body nestačil. Domácí celek před více než pětitisícovou návštěvou začal náporem a už v první dvacetiminutovce si vypracoval dvoubrankový náskok. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře a hned při prvním oslabení jsme dostali jednoduchý gól,“ litoval asistent trenéra hostů Vladimír Machulda. „O hře v předbrankovém prostoru přitom mluvíme s hráči neustále, ale zase přišla chyba.“

Přestože v poslední části korigovali Vrdlovec s Melkou, Motor dokázal vždy bleskurychle reagovat a dovedl utkání do vítězného konce. „Když jsme se dostali do hry, vyhořeli jsme v produktivitě. S proměňováním šancí bojujeme v každém utkání. Když se nám tato činnost povede změnit, budeme dávat více branek a bodovat.“

Bez gólů se nevyhrává

Kadaňští hokejisté pokračují v sérii porážek. Ani vyhazov trenéra Radka Kampfa Trhače neprobral. Tentokrát na jejich ledě loupilo Jágrovo Kladno, které si odvezlo tři body za tři góly a výhru 3:0.

„Po minulém zápase v Prostějově jsme chtěli zlepšit obranu, což se nám povedlo. Škoda toho prvního gólu, který byl hodně nešťastný. Myslím si, že byl dnešní výkon trochu lepší, samozřejmě potřebujeme body a ty nemáme. Je to pro nás trošku zklamání, na druhou stranu jsme rádi, že alespoň tou hrou jsme se trošku zlepšili a doufám, že to bude pokračovat dál, což přinese i body,“ řekl kadaňský trenér Miroslav Novák. Kadaň od startu nové sezony ve druhé nejvyšší Chance lize vybojovala zatím jen bod a dál trčí na samém dně tabulky.

Bez gólů, a logicky tak i bez bodů, zůstaly také Litoměřice, které prohrály 0:2 na ledě pražské Slavie. Ta udeřila dvakrát až v poslední desetiminutovce, kdy rozhodli o bodech pro sešívané Ondráček a Najman.

„Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Bylo to o čekání na to, kdo dá první gól. Bohužel jsme ho nedali my a ve vlastní přesilovce jsme naopak inkasovali,“ litoval po zápase útočník Stadionu Jan Kloz. „Možná jsme měli i víc šancí než domácí, ale hraje se na góly. Ty jsme žádné nedali,“ připomněl známé klišé.

Prvoligový kolotoč se ale točí v rychlém tempu, už dnes vyzvou Kališníci na domácím ledě Přerov (18.00), se stejným soupeřem si na vlastním ledě zahrají i v sobotu, kdy se začíná v 17 hodin. Ve stejný den už od 16.00 přivítá Ústí nad Labem prostějovské Jestřáby, Kadaň míří do dalekého Havířova, kde se začíná v 17.30.