Svým výkonem přispěl k tomu, že domácí tým svého soupeře přehrál a tři body za vítězství zůstaly v Litoměřicích. Tomáš jednu branku vstřelil a na jednu přihrál. Byla to tak jeho úspěšná premiéra ve WSM lize.

Tomáši, můžeš nám říci několik vět k zápasu?
Utkání nebylo jednoduché. Havířov byl pod tlakem, protože pár posledních zápasů prohrál a potřebuje nutně bodovat. Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, i když první dvě třetiny byly z naší strany slabší. Co se týče mého výkonu, tak já nebyl nyní dva týdny na ledě. Proto ten zápas byl pro mě trochu těžší, ale pak jsem se rozehrál a jsem rád, že jsem svým výkonem přispěl k vítězství.

Tobě se utkání opravdu povedlo. Máš dva body do statistik za jednu branku a přihrávku.
Před první brankou jsme jeli dva na obránce a já se snažil ho na sebe navázat. To se mi povedlo a po mé přihrávce Petr Beránek perfektně trefil prostor branky. Třetí gól byl trochu se štěstím, protože mi střela moc nesedla, ale do branky to padlo.

Zápas jste vyhráli zaslouženě. Ve třetí třetině jste již soupeře přehrávali. Čím to?
Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme celkově více bruslit. Kdybychom takto hráli od začátku, tak mohl být jeho konečný výsledek jiný.

Spolupráce s Petrem Beránkem vám vycházela. Potkali jste v Mountfieldu v Hradci Králové?
Ano, hráli jsme spolu již v přípravě před sezonou. Teď nás dali dohromady trenéři před zápasem. Takže jsme zúročili to, co jsme v přípravě spolu odehráli.

Ty nemáš moc zkušeností s českou WSM Ligou, je to tak?
Ano, hrál jsem ji dnes poprvé.

A co říkáš na její úroveň ve srovnání s extraligou?
Tak extraliga je o dost rychlejší. Hráči jsou tam také silnější na puku.

Přišel jsi na výpomoc z Hradce Králové, ale jak ses dostal do Moutfieldu?
Já jsem hrál tři roky v Liberci a pak krátce také v Karlových Varech. Mám s českou extraligou docela dost zkušeností a myslím si, že je na vysoké úrovni. Po KHL a švédské lize asi jedna z nejlepších v Evropě.

Ve WSM Lize hraje hodně hráčů, kteří mají zkušenosti s extraligou. Myslíš si, že je to na její úrovni znát?
Myslím, že ano. Tato soutěž je super pro mladší hráče, protože zde mohou získat hodně zkušeností s chlapským hokejem. A ti zkušení hráči z extraligy mladým hodně pomáhají. I já bych chtěl svým výkonem mladým hráčům ukázat, jak se vydat správným směrem.

Tým asi věřil, že uhraje tři body.
Musíte stále věřit. Tentokrát snad nebyla žádná chvilka, kdy bychom museli pochybovat. Pro mě to ale bylo těžké v tom, že jsem dva týdny nehrál a na ledě jsem byl až ráno.

Stadion neměl vydařený vstup do soutěže. Teď se to ale zlepšilo. Myslíš, že tým má na to hrát ve středu tabulky?
Myslím si, že určitě. Vždyť to potvrzují i výsledky z posledních zápasů, kdy se pravidelně boduje. Doufám, že tu sérii ještě protáhneme.

Jan Luňáček