Třikrát s ním padli, navíc nedali ani gól. To už naštěstí neplatí. Víkendový duel na pomezí Moravy a Slezska zvládli.

Po první dvacetiminutovce měli díky Valáškovi navrch hosté, kteří si těsný náskok i díky Pavelkovi přenesli do poslední části. V té nejprve skóroval litoměřický Kopta, Jašek z trestného střílení snížil, ovšem Kalla vzápětí chytře zajistil svému týmu opět dvoubrankové vedení. Jiskřičku naděje pak vykřesal nováčkovi soutěže Cienciala, jenže Kopta přidal jen o chvíli později svůj druhý gól a víko frýdeckomístecké rakve přibouchl v 54. minutě Nedvídek.

Litoměřičtí se po tříbodové výhře dostali před svého hostitele na 10. příčku tabulky a ve středu v Kalich Aréně přivítají od 18 hodin třetí Kladno.

Frýdek–Místek – Litoměřice 2:5

●Branky a nahrávky: 46. Jašek (TS), 51. Cienciala (O. Kovařčík) – 6. Valášek (Nedvídek, Kalla), 41. Kopta (Hanták, Loskot), 47. Kalla (Smetana, Miškář), 52. Kopta (Piegl, Loskot), 54. Nedvídek (Šulc, Kalla). Rozhodčí: Obadal – Bryška, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:4. Diváci: 1664.

●HC Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Kania, Roman, Štebih, Jank, Jáchym, Bartko – Růžička, Pechanec, Christov – O. Kovařčík, Cienciala, Jašek – Půhoný, M. Kovařčík, Rufer – Klimša, Jaroš, Samiec – Franek.

●HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Havránek, Šulc, Smetana, Pavlas, Barák, Piegl, Bažant – Švagrovský, Nedvídek, Ondráček – Procházka, Miškář, Pilař – Hanták, Kopta, Loskot – Kalla, Valášek, Zajan.