Jako tradičně inkasovali domácí již v čase 2:41 vedoucí branku a v soutěži tak prohrávali již podvanácté za sebou, když naposledy se ujali vedení 20. října, kdy v zápase se Znojmem skóroval již v 1. minutě zápasu Horčička.

Hosté pak v 5. minutě využili přesilovku při vyloučení Slížka, a když ve 26. minutě zvýšil Rusnák na 3:0, bylo rozhodnuto.

Oba týmy pak nevyužily dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale v polovině posledního dějství pečetil výhru hostujícího výběru Kubeš.

Domácím se branku vstřelit nepodařilo a po výhře v Kadani 3:2 v prodloužení v 18. kole mají za sebou tragickou sérii v podobě domácích porážek 2:5 s Třebíčí, 1:3 s Berounem a 0:4 s Vrchlabím a u soupeřů 1:8 ve Vrchlabí a 1:6 v Hradci Králové.

Litoměřičtí jsou už pět zápasů bez bodového zisku při skóre 5:26 a před sebou mají těžké zápasy. Ve středu hrají v Ústí nad Labem a v sobotu přijede do Kalich Areny vedoucí mužstvo Chomutova.

Litoměřice - Vrchlabí 0:4

Branky a asistence: 3. Bezouška (Drábek, Zíma), 5. Chaloupka (Poživil), 26. Rusnák (Kubeš), 51. Kubeš (Chaloupka). Vyloučení: 7:5, navíc Slížek (L.) 10 minut. Využití: 0:2. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:1. Rozhodčí: Dvořák – Jílek, Flegl. Diváci: 870.

Litoměřice: Volke – Brož, O. Kříž, Stříteský, Vobořil, Evan, Martinka, Kolbaba, Macek – Hašek, Šinágl, P. Kříž – Doležal, Slížek, Horčička – Přeučil, Hlusička, Novák – Rod, Rindoš, Heinisch.