Domácí byli v úvodu nebezpečnější, nic však nevytěžili ani z dvojnásobné početní výhody. Na branku si diváci počkali až do poloviny utkání, kdy se v přesilovce trefil hostující Cetkovský – 0:1.  Zkušený Hradec si pojistil vedení na začátku poslední třetiny a na konečných 0:3 upravoval v 54. minutě Švagrovský.

„Myslím, že se dnes i přes porážku nemáme za co stydět. Narazili jsme na kvalitního soupeře, ale byli jsme po celé utkání aktivnější. Vystřelili jsme čtyřicet dva střel, bohužel ani jedna neskončila v síti. Chyběl nám důraz před brankovištěm a okolo branky. Přesto jsem s výkonem spokojený. Potvrdilo se, že soupeř má zkušený tým, ale myslím, že šlo o to, kdo vstřelí úvodní gól. V první třetině šance byly, ale jak jsem říkal, chyběl ten důraz.

Byly tam také přesilovky a nám první branku Hradec vstřelil právě ze své početní výhody. Ve třetí třetině jsme hráli vabank a dostali náhodný tečovaný gól na 0:2. Tato branka asi rozhodla. Přesto jsme s kolegou Milanem Vrzalem spokojeni a pokud budeme takto hrát i v dalších utkáních, tak určitě body přijdou," dodal trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

„Musíme brát v potaz také kvalitu soupeře. Hradec má dobrý tým od brankáře přes obránce až po útočníky. Nám opravdu chyběl ten jeden gól a mohlo to vypadat jinak. Potřebovali jsme se dostat do vedení a hrát v klidu. Hradec nás pak již do žádných šancí nepustil. Určitě rozhodla první třetina, kde jsme mohli dát několik branek. Hokej se ale hraje na branky a bez vstřeleného gólu se nedá bodovat. Myslím, že jsme i přes prohru dnes horším týmem nebyli."

Už ve středu čeká Stadion další duel, od 18 hodin hraje na ledě nebezpečného Šumperka, který je desátý.

HC Stadion Litoměřice - Královští lvi Hradec Králové  0:3  (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Cetkovský (Moskal, Vágner), 44. Brož (Kubica), 54. Švagrovský (Berger, Čáp). Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1030.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Sedláček) - Martinka, Husák, Žovinec, Evan, Kříž, Veselý, Drábek, Sobotka - Luňák, Gerhát, Kafan - Rudovský, Rubeš, Novák - Mrňa, Slížek, Tvrzník - Lapšanský, Forman, Žalčík.

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Čech) - Roupec, Chmelíř, Karlíček, Hendrich, Kania, Vágner, Čáp, Klement - Budínský, Mikeska, Haluza - Kubica, Brož, Říha - Šagát, Cetkovský, Moskal - Švagrovský, Macháň, Berger.