Tým k těmto úspěchům dovedla trenérská dvojice Jiří Doležal a Daniel Tvrzník, se kterým jsme se také za uplynulým ročníkem ohlédli.

„Splnili jsme cíl, odehráli jsme slušnou sezonu a i v play off jsme předvedli dobré zápasy. Nevyhnuli jsme se sice nějakým výpadkům, ale ty postihnou asi každý tým. Divácký průměr jsme měli něco kolem 1100 fandů, což také napovídá něco o tom, že sezona byla dobrá.

Jaké výpadky máte na mysli?

Byly v podstatě asi dva. Po té skvělé první čtvrtině přišel útlum, prohráli jsme šest zápasů. Sešlo se tam víc negativních faktorů, ale i když jsme narazili na silné týmy, těch šest utkání je dost. A trochu lépe jsme měli zvládnout závěr základní části, kde asi hráči částečně podlehli uspokojení, že už je play off jisté.

Litoměřice - Olomouc, 6. zápas play-off

Právě ve vyřazovacích bojích jste narazili na Olomouc a padli v sérii 4:2.

Výsledky doma a venku vypadají hodně rozdílně, ale já si myslím, a potvrdili mi to i trenéři soupeře, že ty zápasy v Olomouci se rozhodovaly až v závěrech. Dvě třetiny až padesát minut jsme odehráli dobře. Pak přišla třeba hloupá chyba, vyloučení a zlomilo se to. Jinak to bylo srovnatelné s domácími duely, kde jsme si ale více věřili, sebevědomí rostlo, diváci nás hnali. Protože stále sleduji všechny hokeje, tak samozřejmě vím, že teď Olomouc vede v semifinále nad Jihlavou a těší mě, že jsme ji potrápili.

Protočili jste hodně hráčů, jen gólmanů bylo snad pět.

Já bych řekl šest. Ale my jsme před sezonou počítali s tím, že ta fluktuace hráčů bude tentokrát větší. Bohužel na těch gólmanech je to nejmarkantnější. Protočilo se jich hodně a oni pak v té bráně těžko mohli získat větší jistotu. Od toho však ta spolupráce se Spartou a Lvem je, brankáři se s tím musí vyrovnat. Bylo by samozřejmě lepší, kdybychom měli jasnou jedničku i dvojku. Borci by odchytali celou sezonu, což by bylo znát asi i na jejich výkonech, ale máme to tak nastavené. S tím nic neuděláme. Spolupráce s těmi uvedenými subjekty je výhodná jinak, gólmani to holt musí překousnout.

Na druhé straně se tady objevili hráči typu Kapanena, Humphriese, kteří by za Litoměřice jen těžko nastoupili.

Přesně tak. I ten úvod nám pomohli rozjet třeba Krstev či Jánský. To ale vyplývá z té smlouvy. No a že se tady v průběhu sezony objevili i ti jmenovaní, to je takový bonus navíc. Na druhou stranu špatně se mi poslouchají řeči o tom, že jsme jenom farma a na tom je to u nás založené. To není pravda. Už příchodem Jirky Doležala na post trenéra před rokem jsme položili takový základ, kostru týmu, na kterou se to nabaluje. Naše jádro nemělo se Spartou ani Lvem nic společného. Nechci na někoho zapomenout, ale třeba tu byli Čermák, Šulc, Chabada, Hašek, Novák, Drábek, Evan, to byli hráči, kteří to odtáhli, měli zodpovědnost za výsledky. Že někdo přišel z holdingu nám samozřejmě také pomohlo, třeba když byla marodka, ale stavěli jsme to na tom jádru.

• Pořadí po základní části:7. místo (79 bodů)
• Průměrná návštěvnost v základní části:1137 diváků
• Průměrná návštěvnost v play off:1263 diváků
• Nejvíce bodů z základní části:Miloslav Čermák 53 (29+24)
• Nejvíce bodů v play off:Martin Novák 4 (3+1)
• 1. kolo play off: HC Stadion Litoměřice - HC Olomouc v sérii 2:4 (1:4, 1:7, 3:2 sn, 4:3 sn, 0:6, 2:3)

Vyznat se v tom, kdo smí hrát na střídavý start a kdo už zase ne, je těžké.

Pravidla jsou docela složitá, protože v minulosti toho některé týmy zneužívaly. Hráč, který nastoupí po 15. únoru v extralize už nesmí hrát v I. lize. Pokud v průběhu sezony hráč starší 21 let odehraje 26 zápasů v extralize, už také nesmí hrát v I. lize. No a pak jsou tam ještě různá věková omezení. Tohle všechno nám hlídá Honza Fišera. A hlídá to perfektně, protože jsme neměli žádný problém. Není to jednoduché ani pro nás trenéry a chápu, že se v tom fanoušci také jen těžko orientují.

Budujete už tým na příští sezonu?

Je to každý rok stejné. Musí se sehnat finance. Doufám, že to zvládneme, ale ta situace je letos asi nejtěžší. Nechceme jít do žádného rizika. Pracujeme ve skromných podmínkách, hráčům nenabízíme extra smlouvy, ale co řekneme, to také splníme. A to se týká i ostatních subjektů.

Stadion - Beroun. Niko Kapanen na střídačce Stadionu

Takže v tuto chvíli třeba nemůžete říct: Začínáme 15. dubna?

Bohužel ne. Nikdo také neví, jak bude dál pokračovat spolupráce se Spartou a Lvem. Mají rozehrané své soutěže, musíme počkat a pak najít čas na jednání. Já bych rád udržel to jádro týmu, klukům sezona vyšla. Bohužel profesionální kariéru ukončil kapitán Jarda Hašek, což je velká ztráta. Bude hodně těžké ho nahradit na ledě i v kabině. Má už ale nějaké roky, rodinu a každodenní dojíždějí z Děčína také sebere nějaké síly. Každopádně bych Jardovi chtěl za ty sezony u nás poděkovat, odvedl tady toho hodně.

Vše je o financích, kolik jich vlastně potřebujete?

Pokud chceme hrát slušně, což se nám zatím daří, nedostáváme příděly jako jiné mančafty, fandové na nás chodí, tak je minimum dvanáct milionů na sezonu. Vím, je to hodně peněz. V tom ale máme i deset mládežnických družstev, které na činnost také něco potřebují.

Umíte si představit, že byste hráli II. ligu?

Každý z nás má ty největší ambice, chce dělat hokej na nejvyšší úrovni, ale pokud peníze nebudou, budeme se snažit sehnat licenci na II. ligu. Tu bychom hráli s většinou svých kluků. V posledních letech nám juniorka docela šlape. Mančaft na II. ligu bychom asi postavili slušný. Prioritou je ale samozřejmě I. liga.