Domácí vstoupili do zápasu aktivně, odměnou jim bylo v 15. minutě 2:0. Ještě do přestávky však vstřelil kontaktní branku Marcel, čtyři minuty před koncem srovnal Kadlec. Stadion si v závěru vytvořil tlak, vstřelit vítěznou branku se mu ale nepovedlo a přes bezbrankové prodloužení dospěl duel až do samostatných nájezdů.

V nich musela rozhodnout až osmá série. Na trefy Nedvídka s Formanem totiž odpověděli Střondala a Voženílek, až šestnáctý pokus tak přinesl rozuzlení, Horácké Slávii vystřelil bonusový bod Forman.

REPREZENTAČNÍ PŘESTÁVKA UŠKODILA

Litoměřičtí hokejisté tak po reprezentační přestávce tápou, z pěti zápasů získali jen pět bodů a jejich předchozí fazóna je pryč. „Dá se to tak říct,“ připustil zmíněný fakt trenér Daniel Tvrzník. „Po té pauze nejsme v pohodě, chybí nám lehkost, jiskra, to, co nás zdobilo předtím. Ty výkony a výsledky naznačují, že nám reprezentační přestávka spíše uškodila,“ uznal mínusové faktory projektu Dukla.

„Zatímco jinde se trénovalo a odpočívalo, devět našich hráčů odehrálo tři těžké zápasy ve třech den plus je potřeba přičíst cestování. Bohužel i ti starší hráči, kteří zůstali v Litoměřicích, momentálně postrádají optimální formu, a tak se nám nedaří tak, jak bychom si představovali,“ pokrčil rameny.

Odčinit to kališníci mohou ve středu v domácím prostředí, od 18 hodin vyzvou Chomutov. I přes sérii nezdarů jim na druhou příčku stále chybí jediný bod.

Hokej, Chance liga, 25. kolo:
Třebíč – Litoměřice 3:2 sn (2:1, 0:0, 0:1, -,0:0, 3:2 sn)
Branky a nahrávky: 4. Forman (Nedbal, P. Kratochvíl), 15. Forman (Šťovíček, Kratochvíl), rozh. náj. Forman – 19. Marcel (Jícha, Voženílek), 56. Kadlec (Mlčák, Strejček).
Rozhodčí: Čech, Vrba – Komínek, Roupec. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 274. Střely na branku: 35:24.
Litoměřice: Škorpík – Kukla, Jebavý, Dajčar, Marcel, Strejček, Mlčák, Klejna – Jánský, Střondala, Korkiakoski – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Kangas, Přikryl, Šik – Kropáček, M. Havelka, Vitouch.