Začátek přitom vyšel lépe hostujícímu výběru. Už po pár vteřinách trefil Kajaba tyč a ve třetí minutě už Král kapituloval, když ho z kruhů propálil Matyáš – 0:1.

Inkasovaný gól litoměřické hokejisty probral. V osmé minutě dostali výhodu přesilové hry a Rys po Kallově přihrávce srovnal.

V úvodu druhé třetiny prostějovský obránce Hertl ve snáze přihrát kotouč za sebe trefil Nováka, od kterého se puk odrazil do brankoviště a Kocián si jej srazil do branky – 2:1.

Litoměřice mohly navýšit své vedení o pár minut později, kdy se k odraženému kotouči dostal Volek a vyslal dělovku, která Kociána trefila pouze do vesty. Ve 35. minutě to už bylo 3:1. Jarůšek přihrával na Doležala, kotouč však trefil hostujícího kapitána Dubu a nešťastný odraz skončil v brankovišti pod bruslemi Kociána, který jej pustil do brány. Po této brance přepustil Kocián místo Šimbochovi, který si připsal i první výtečný zákrok proti Bílkovi, na kterého zírala zcela prázdná brána.

Jestřábům se podařilo na chvíli zápas zdramatizovat, když se ve 47. minutě prosadil Franek, který se z první trefil přesně k pravé tyči Královy brány. Nadějný stav však hosté dlouho neudrželi. Ve 49. minutě dostal kotouč na modrou čáru D. Bílek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Diváci v Kalich Areně se dočkali i „bůra." Kalla si zpracoval kotouč bruslemi a rychlou střelou z pravého bodu pro vhazování nedal Šimbochovi šanci.

„Nezačali jsme úplně nejlépe, ale pomohly nám ty dva šťastné góly ve druhé třetině. V té poslední části už jsme to měli celkem pod kontrolou. Je ale pravda, že z těch čtyř zápasů odehrál Prostějov tenhle asi nejlépe," poznamenal spokojený trenér domácích Daniel Tvrzník.

„My jsme nehráli špatně. Vstup do zápasu se nám podařil, ale ve druhé třetině přišly dva neskutečné vlastní góly. Puky jsme si zavezli do brány sami, bez přičinění soupeře," kroutil hlavou prostějovský lodivod Petr Zachar.

Další zápas sehraje Stadion  ve středu znovu v domácím prostředí, kde hostí od 18 hodin vedoucí Chomutov. S tím Litoměřičtí nesehráli špatné zápasy. „Ale bohužel z nich nemáme ani bod. Chomutov je nejlepší tým v soutěži, je výzva ho konečně o nějaký ten bod obrat."

Litoměřice - Prostějov 5:2

Branky a nahrávky: 8. Rys (Kalla, V. Bílek), 21. Novák (Švagrovský), 35. Jarůšek (Doležal, Šulc), 49. D. Bílek (Chlapík, Jarůšek), 57. Kalla (V. Bílek, Rys) – 3. Matyáš (Venkrbec), 47. Franek (Indra). Rozhodčí: Bejček – Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1. Diváci: 1320.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Ondráček – Z. Doležal, Volek, Chlapík – Schwamberger, Černoch, Jarůšek.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (35. Šimboch) – Hertl, Roupec, Matyáš, Husák, Niko, Kolibár, Řezáč, Malý – Franek, Krejčík, Indra – Luňák, Venkrbec, Kabaja – Moučka, Duba, Jedlička – Sršeň.

Alexandr Stys, Ladislav Pokorný