Hosté se na Horáckém stadionu představili v okleštěné sestavě. „Sparta má marodku, Boleslav si stáhla Ryse, takže jsme třeba povolali i Zdeňka z Bíliny a hráli jsme jen na tři útoky," poznamenal jeden z litoměřických koučů Daniel Tvrzník.

Úvod také hostujícímu celku nevyšel. V páté minutě překonal Krále dorážkou Maliník.  Z dalších šancí Dukly se ujala až ta v 15. minutě, kdy se v početní výhodě trefil Čachotský. Stadionu vyšla prostřední část, kdy se dvěma přesilovkovými góly Mikliše a Ondráčka dostal znovu do zápasu, ale domácí zlomili odpor soupeře slepenými brankami ve 47. minutě.

„V první třetině byl náš výkon mírně řečeno špatný. O přestávce jsme trošku zvýšili hlas a naše hra se zvedla. Dostali jsme se zpátky do zápasu a z přesilovek jsme vyrovnali. Měli jsme tam šance na odskočení, dvakrát to bylo téměř do prázdné, ale nevyšlo to.

Zápas se zlomil v naší přesilovce pět na tři na konci druhé třetiny, kterou jsme nevyužili. Inkasovali jsme pak smolný třetí gól a za chvíli čtvrtý. Od druhé třetiny to byl vyrovnaný zápas, ale ve třetí části si domácí utkání zaslouženě urvali na svoji stranu a gratuluji jim k vítězství," zhodnotil duel Daniel Tvrzník.

„My jsme do zápasu vstoupili velice dobře. Nevím, jestli soupeř měl nebo neměl slabší chvilku, ale tím pohybem a aktivitou jsme byli hodně nahoře. Dali jsme dva góly, ale nevyužili jsme některé další příležitosti, které mohly zápas posunout úplně do jiných dimenzí. Z tohoto pohledu to byla škoda, ale první třetinu jsme odehráli výborně.

V té druhé přišly z naší strany zbytečné fauly hokejkami i po naivitách, které nás stály dvě branky. To byla naše největší chyba v utkání. Myslím, že třetí třetinu jsme pak zvládli velice dobře co se pohybu týče, byly tam i některé  herní věci. Samozřejmě na každém utkání se najde něco, co by se dalo pohanit, ale kluky dnes hanit nechci," dodal jihlavský kouč Petr Vlk. 

Jihlava - Litoměřice 4:2

Branky a nahrávky: 5. Maliník (Jergl, Důras), 15. Čachotský (Kaláb), 46. Malec (Kaláb, Kuřítko), 47. Důras (Jergl, Maliník) – 33. Mikliš (Novák, Míka), 35. Ondráček (Švagrovský, Novák). Rozhodčí: Pražák – Černý, Kreuzer. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:2, 2:0. Diváci: 1575.

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Korím, Dobrovolný, Kaláb, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Melenovský, Diviš – Jergl, Maliník, Důras – Prokš, Zeman, Semorád – Kuřítko, Matula, Malec.

HC Stadion Litoměřice: Král – Mikliš, Kolář, Špelda, Málek, Šulc, Míka, D. Bílek – V. Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – Zdeněk, Doležal, Racek.

Libor Kucza, Ladislav Pokorný