Jako první se prosadili domácí, kteří v šesté minutě využili početní výhodu. Po střele Martinky dorážel puk za záda Jariny Lenc. V deváté minutě už to bylo 2:0, kdy Šinágl přesně našel Drábka. Odpověď však byla blesková, kadaňský Mikšovič prostřelil Sklíbu, který nastoupil poprvé v sezoně od začátku utkání, po 26 vteřinách.

Hosté vyrovnali v úvodu druhé dvacetiminutovky, když Szakal tečoval střelu Bouška. Šinágl s Loskotem získali krátce po začátku třetí třetiny kotouč pro Kafana, který vypálil z mezikruží. Jarina však byl připraven a pohotově proti jeho střele zasáhl. Krátce poté vybídl Slížek ke skórování Horčičku, ale domácí forvard z hranice brankoviště přestřelil. Přes všechny šance ale padla branka na opačné straně. Szakal napřáhl a od modré propálil Sklíbu. Kadaňští vedli 2:3 a Stadionu se krátil čas. V závěrečných dvou minutách však Litoměřičtí dokázali dvakrát rozjásat tribuny Kalich Arény.

Nejprve zařídil v čase 58:34 vyrovnání Horčička pohotovou dorážkou Haškova nahození.  Druhý a také vítězný zásah zaznamenal o minutu a čtrnáct sekund později Hašek, který byl ve správný čas na správném místě – před odkrytou brankou, kam mířil kotouč z hole Drábka.

V sobotu se litoměřičtí hokejisté představí v Písku, se kterým mají shodný počet bodů

„První třetina byla z naší strany velice slušná, ve druhé a třetí to bylo hodně upracované. Byl to velice důležitý zápas, což bylo znát. Před rozbruslením nám oznámil Petr Přikryl, že má horečku a do zápasu nenastoupí.

Dali jsme tedy příležitost Vojtovi Sklíbovi a hráčům jsme zdůraznili, že musíme vycházet z dobré obrany. Od druhé třetiny bych řekl, že jak z naší, tak i ze strany Kadaně to bylo velice křečovité. Nebyl to tedy příliš hezký hokej a za to se divákům omlouváme. Bylo to sice hodně upracované, ale nakonec jsme dokázali vyhrát, což je pro nás důležité,“ zhodnotil středeční střetnutí kouč Stadionu Jindřich Setikovský.

HC Stadion Litoměřice – SK Kadaň 4:3

Branky a asistence: 6. Lenc (Martinka, Boháč), 9. Drábek (Šinágl, Tvrzník), 59. Horčička (Hašek, Holomek), 60. Hašek (Drábek, Slížek) – 9. Mikšovic, 22. Szakal (Boušek, Mikšovic), 55. Szakal. Vyloučení: 5:5, navíc Dudáš (Ltm) OT za nesportovní chování + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:1. Rozhodčí: Úlehla – Frodl, Svoboda. Diváci: 890.

Litoměřice: Sklíba – Drábek, Holomek, Dudáš, Evan, Martinka, Boháč, Kříž, Gengel – Kafan, Šinágl, Tvrzník – Loskot, Belay, Hašek – Lenc, Slížek, M. Novák – Horčička, Hlusička, Zavřel.

Kadaň: Jarina – Trefný, Bombic, Malínský, Révay, Tomeček, Szakal, Zmeškal, Mazanec – Skořepa, Charousek, V. Novák – Andres, Kůs, Hofmeister – Ton, Mikšovic, Boušek – Stoklasa, Mála, Chlouba.

Výsledky 2. kola: Most – Šumperk 7:6 sn, Beroun – Písek 2:3, Litoměřice – Kadaň 4:3.

Pořadí: 1. Litoměřice 76, 2. Písek 76, 3. Kadaň 71, 4. Šumperk 70, 5. Beroun 59, 6. Most 40.