Lépe ovšem vstoupili do zápasu hosté, kteří ve čtvrté minutě vedli díky Tonovi už o dvě branky. Litoměřičtí se poprvé prosadili v šesté minutě Hlusičkou, kadaňský Stoklasa sice zajistil svému týmu v 15. minutě znovu dvougólový náskok, ale Stadion měl parádní závěr úvodní dvacetiminutovky a otočil vývoj střetnutí. Jenže soupeř se nevzdal a trefy Hofmeistra a znovu Tona měl opět navrch. V úvodu poslední dvacetiminutovky vyrovnal na 5:5 po pěkné přihrávce Antončíka Paločko. V samostatných nájezdech pak rozhodl o výhře domácích Šinágl.

„Jsme spokojeni jen s jednou třetinou, ty první dvě jsme odehráli moc přátelsky. Co se týče obrany, tam jsme nevyhráli ani jeden souboj, snažili jsme se hrát jen dopředu a opět jsme se přesvědčili, že nám to nejde. V poslední části jsme se zlepšili a jsme rádi, že jsme vyhráli další domácí zápas, i když teď ty výsledky nejsou tak důležité. Musíme především zlepšit hru v obraně, což je velmi důležité. Hodně kombinujeme sestavu, zkoušíme nové, mladé hráče," prozradil na klubových stránkách trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

„První dvě třetiny byly z našeho pohledu dobré. Dali jsme dva rychlé góly, soupeř snižoval až v šesté minutě svou první střelou na branku, ale my opět odskočili. Koncem třetiny jsme udělali dvě individuální chyby a Litoměřice vyrovnaly. V posledních sekundách jsme vypnuli a soupeř skóre otočil. Ale ve druhé třetině jsme byli lepší. Měli jsme tah na branku, byli rychlejší a zaslouženě vstřelili dva góly.

V poslední části lepší domácí došťouchali na 5:5, my pak drželi obranné pásmo, a ačkoliv nás soupeř tlačil, dokázal ohrozit brankáře jen osmkrát. Z mého pohledu je remíza spravedlivá," dodal trenér Kadaně Michal Jäger.

Už dnes 9.8. se Litoměřice představí v Děčíně (18), v pátek dopoledne od 11 hodin pak hraje Stadion v Kalich Aréně s běloruským HC Šachťor Soligorsk (vstup zdarma), který v úterý porazil extraligový Litvínov 4:1.

Litoměřice - Kadaň 6:5 po sn.

• Branky a asistence:6. Hlusička (Paločko), 18. Racek (Eis), 19. Paločko (Rubeš), 20. Merta (Hlusička), 42. Paločko (Antončík), 65. Šinágl 1. Ton (Chlouba, Račuk), 4. Ton (Račuk), 15. Stoklasa (Hofmeister), 28. Hofmeister (Stoklasa, Tvrdek), 30. Ton (Hobza).Rozhodčí:Knapík Střelka, Toman.Vyloučení:2:5, navíc Mrňa (LTM) OT do konce za nesportovní chování.Využití:2:1.V oslabení:0:0.Třetiny:4:3, 0:2, 1:0 1:0.

• Litoměřice:Přikryl Kříž, Kolář, Žovinec, Sobotka, Hříbal, Martinka, Evan, Novotný Šinágl, Slížek, Mrňa Keltner, Tvrzník, Merta Hlusička, Rubeš, Antončík Eis, Paločko, Racek.

• Kadaň:Kašák (30. Strmeň) Opálek, Schmidt, Motejlek, Dostál, Kolář, Čížek, Hobza, Kolčava Stoklasa, Tvrdek, Hofmeister Mála, Ondráček, Škorik Ton, Chlouba, Račuk Andres, Hanták, Bursík.