Duel domácích Litoměřic s hosty z Kadaně začal opatrnou hrou z obou stran. Na první vážnější šanci si museli diváci počkat až do sedmnácté minuty. Kadaňští přežili oslabení při vyloučení Trefného a po jeho skončení udeřili. Navrátilec z trestné lavice Jakub Trefný posunul puk k Lukáši Novákovi, který bekhendovou střelou z pravého kruhu překonal Krále nad pravé rameno. To bylo v první třetině vše. Ostatní střelecké pokusy pouze zaduněly o mantinel nebo neprošly přes obětavě blokující bránící hráče.

Ve druhém dějství bylo o zajímavé momenty postaráno hned od začátku. Uplynulo pouhých devadesát sekund z prostřední dvacetiminutovky a Kadaň odskočila na rozdíl dvou zásahů. Milan Janák nasadil ke střele z mezikruží a zavěsil přesně pod horní tyč domácí branky.

Litoměřičtí ale bleskově odpověděli a za dalších sedmatřicet vteřin se skóre měnilo znovu, tentokrát na jejich straně. Tomáš Rubeš nahrál z pravého rohu před brankuLuďku Škopovi, který nejprve trefil Strměňovy betony, ale na druhý pokus už protlačil puk pod chrániči kadaňského gólmana až za brankovou čáru.

Kališníci po svém prvním úspěchu viditelně ožili. Ve 26. minutě sice Charousek prokličkoval až před Krále, ten však jeho pokus vyrazil špičkou betonu. Následně našel ChabadaMartina Koudelkuna útočné modré, domácí útočník se dostal až před kadaňskou branku, ale Strmeň vytěsnil jeho střelu mimo tři tyče. V polovině zápasu už se ale zkušený útočník mohl radovat. Vyrovnávací branku na 2:2 po nahrávce Čermáka zaznamenal neomylnou trefou do odkryté sítě. Zlepšení ve druhé třetině potvrdil přesilovkový úspěch domácích v čase 39:46.Martin Chabadasvou dělovkou z mezikruží vymetl pavučiny v levém horním růžku Strmeňovy klece a rozhodl o vedení Litoměřic 3:2 po čtyřiceti minutách.

Vybojovaný nejtěsnější náskok Litoměřic byl ale úderem pětačtyřicáté minulostí. Po zaváhání domácí obrany se k puku dostal Lukáš Novák a našel před brankou zcela volného Milana Janáka, který se ve vyložené šanci nemýlil.

O šest minut později se Litoměřičtí vrátili do vedení, když se na jejich stranu přiklonilo štěstí v podobě slabší chvilky, kterou si vybral brankář Strmeň. Hostující brankář neudržel střeluMiloslava Čermákaz vrcholu kruhů a přes jeho lapačku propadl kotouč do sítě. Štěstěna se domácích držela i nadále. Nicolas Hlava tečoval puk, který z ostrého úhlu do Králova brankoviště poslal Novák a kotouč zazvonil o horní tyč. Do třetí sirény už Stadion svůj náskok uhájil i navzdory závěrečnému tlaku hostů při hře bez brankáře a získal cenné tři body za vítězství nad Kadaní v poměru 4:3.

Litoměřice - Kadaň 4:3

Branky a nahrávky:23. Škop (Rubeš), 30. Koudelka (Čermák, Kolář), 40. Chabada (Čermák), 51. Čermák (Rubeš, Procházka) – 17. Novák (Trefný), 22. Janák, 45. Janák (Novák). Rozhodčí: Svoboda – Beneš, Krátký .Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 930. Průběh utkání:0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, Kolář, Míka, Žovinec, Málek, Drábek, Evan, Skřivánek – Čermák, Koudelka, Chabada – Budínský, Hašek, Procházka – Doležal, Švagrovský, Podlešák – Racek, Rubeš, Škop.

SK Kadaň: Strmeň (Kostúr) – Opalek, Pavlas, Prošek, Kopáč, Mazanec, Szakál, Trefný – Hammerbauer, Charousek, Kůs – Ton, Hanták, Jíra – Chrpa, Novák, Hlava – Janák.

Alexandr Stys