Do vedení se dostali v 15. minutě díky Formanovi. Most srovnal na začátku druhé části Gengelem v přesilovce, ale o chvíli později skóroval Hašek a Stadion znovu vedl. Jen do 29. minuty, kdy Sedláčka překonal Tauš. I přes řadu šancí už gól nepadl a bonusový bod zajistil domácím v nájezdech Gengel.

„Výkon nebyl špatný, ale koncovka byla katastrofální. Podle mě jsme měli šancí na dva, možná i tři zápasy. Dva body jsme tentokrát ztratili," říkal po duele trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

Už ve středu od 18 hodin čeká na Litoměřice další zápas, ve kterém se představí v Hradci Králové. Tomu se v úvodu soutěže příliš nevede, ale naposledy získal dva body na ledě favorizovaného Ústí.

„Pro nás by bylo lepší, kdyby Hradečtí byli stále pod tlakem. V Ústí otočili zápas a jen dokázali, že nemají špatný tým. Podle mě spíš naopak. Hradec měl v přípravě nějaké problémy se stadionem, což se asi projevilo. I teď se bude hrát v malé hale, kam je vstup mimořádně zdarma. Nám se ale celkem vede a chceme bodovat. Útoky by měly nastoupit ve stejném složení jako v Mostě. Věříme, že do obrany už bude připraven Kříž, do branky pak půjde Přikryl."

HC Baník Most – HC Stadion Litoměřice 3:2 sn

• Branky a nahrávky: 23. Gengel (Charousek, Čurilla), 29. Tauš (Gengel), 65. Gengel – 15. Forman (Žalčík), 24. Hašek (Švaříček). Rozhodčí: Šmejkal – Vondráček, Chochola. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 –  1:0. Diváci: 375.
• Most: Volke – Tomeček, Charousek, Parýzek, Pavlů, Hranáč, Havelka, Čechura, Přindiš – Tauš, Čurilla, Gengel – Rohan, Bojer, Heřman – Nevyhoštěný, Slavíček, T. Klíma – Nedrda, Polák, Vaněk
• Litoměřice: Sedláček – Kolář, Toman, Žovinec, Veselý, Martinka, Švaříček – Kafan, Hlusička, Mrňa – Rudovský, Hašek, Novák – Antončík, Forman, Žalčík – Lapšanský, Slížek, Šinágl.