Trenérské duo Daniel Tvrzník a nově příchozí Jiří Kučera chtěli udržet kostru týmu, ale s některými hráči se nepodařila prodloužit spolupráce.

„Petr Přikryl ukončil hráčskou kariéru a já mu přeji hodně štěstí v té trenérské. Chtěli jsme prodloužit angažmá Martina Nováka, nabídli jsme mu maximum toho, co jsme schopni hráčům u nás dát, bohužel Martin dal přednost jiné nabídce (Prostějovu, pozn. red.)," prozradil na klubových stránkách Daniel Tvrzník.

Naopak s některými už je nová smlouva uzavřená. „Mohu potvrdit, že u nás pokračují Zdeněk Doležal, Dominik Bílek a další mladší hráči, kteří dostali šanci v minulé sezóně."

S dalšími čtyřmi hráči klub jedná, ale nic není podepsaného. „Předběžně jsme dohodnuti s Jardou Kallou a Martinem Ondráčkem, ale ještě nás čekají jednání s jejich mateřským klubem. Smlouvu jsme nabídli i Víťovi Bílkovi a Kubovi Šulcovi, ale o tyto hráče je zájem u nás i v zahraničí, a v tuto chvíli je situace okolo nich nejasná."

První posilou v kádru Kališníků je šestadvacetiletý Jan Berger, který loni hrál za Šumperk. „Nově příchozím útočníkem by měl být Jan Berger, důrazný hráč, který má s I. ligou již bohaté zkušenosti."

Do přípravy se zapojili i hráči z Hradce Králové, s nímž je pro příští rok podepsaná spolupráce. „Z Hradce Králové se zatím zapojili mladí hráči na zkoušku, ale to není vše. Šest až sedm hráčů ze základního kádru Mounfieldu, by se mělo zapojit před prvním tréninkem na ledě."

Trenéři mají ještě v plánu doplnit mužstvo o dva nebo tři zkušené útočníky a dva obránce. „První přípravné zápasy bychom měli odehrát na začátku srpna. Čeká nás mj. Hradec Králové, Slavia Praha, Most, Benátky nebo Karlovy Vary," dodal Daniel Tvrzník.