Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje minulý týden rozhodla o okamžitém ukončení Děčínské hokejové školy, protože byl jeden z účastníků pozitivně testovaný na vir COVID-19. Následně byl zimní stadion v Litoměřicích uzavřený, aby mohl být generálně uklizen. Později se ukázalo, že pozitivní byl i jeden z pracovníků Kalich Arény. Preventivně šli do karantény i další pracovníci, a tak není možné zahájit plnohodnotný provoz Kalich Arény.

Kvůli těmto okolnostem se odložil první trénink hlavního týmu a také došlo ke zrušení všech akcí, které se měly konat v Kalich Areně v nejbližší době. Hokejisté by měli trénink absolvovat ve středu 29. července.

Chance liga by měla odstartovat 12. září. Zatím si fanoušci na domácí zápasy Stadionu permanentní vstupenky koupit nemohou. O dalším provozu areálu se budeme bavit v následujících dnech, protože situace se mění každou hodinou a vše je nutné řešit operativně. O dalším provozu Kalich Areny, přípravě A týmu i zahájení přípravy mládeže budeme dále informovat," sdělil pro klubové stránky Jan Fišera.

První přípravný zápas měli hokejisté Litoměřic odehrát proti Slavii Praha. Vzhledem k několika pozitivním testům na COVID-19 v týmu Slavie došlo ke zrušení tohoto utkání. Přípravná klání začínají pro Litoměřice až 11. srpna, kdy nastoupí na půdě Sokolova.