Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje minulý týden rozhodla o okamžitém ukončení Děčínské hokejové školy, protože byl jeden z účastníků pozitivně testovaný na vir COVID-19. Následně byl zimní stadion v Litoměřicích uzavřený, aby mohl být generálně uklizen. Později se ukázalo, že pozitivní byl i jeden z pracovníků Kalich Arény. Preventivně šli do karantény i další pracovníci, a tak není možné zahájit plnohodnotný provoz Kalich Arény.

Kvůli těmto okolnostem se odložil první trénink hlavního týmu a také došlo ke zrušení všech akcí, které se měly konat v Kalich Areně v nejbližší době. Hokejisté by měli trénink absolvovat ve středu 29. července.

Hokejisté Stadion Litoměřice
Nevšední léto. Covid komplikuje klubům na severu Čech hokejový život

Chance liga by měla odstartovat 12. září. Zatím si fanoušci na domácí zápasy Stadionu permanentní vstupenky koupit nemohou. O dalším provozu areálu se budeme bavit v následujících dnech, protože situace se mění každou hodinou a vše je nutné řešit operativně. O dalším provozu Kalich Areny, přípravě A týmu i zahájení přípravy mládeže budeme dále informovat," sdělil pro klubové stránky Jan Fišera.

První přípravný zápas měli hokejisté Litoměřic odehrát proti Slavii Praha. Vzhledem k několika pozitivním testům na COVID-19 v týmu Slavie došlo ke zrušení tohoto utkání. Přípravná klání začínají pro Litoměřice až 11. srpna, kdy nastoupí na půdě Sokolova.