Hosté zahájili aktivně a po brankách Evana a Kafana vedli v osmé minutě 2:0. Benátky se dostaly do hry a po dvou třetinách byl stav nerozhodný. V úvodu posledního dějství se podruhé v duelu trefil Evan a domácí pak dorazil při jejich power play Mrňa.

„Do zápasu jsme vstoupili trošku nešťastně, ale poté jsme se soupeřem srovnali krok. Myslím si, že jsme měli ve druhé i ve třetí třetině více ze hry. Bohužel šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili.

Soupeř nás potrestal. I když v poslední třetině jen čtyřikrát vystřelil na bránu, tak přeci jen dal kýžený gól. Když by takto naši kluci bojovali každé utkání, tak nemám strach, že bychom měli mít nějaký problém," dodal domácí kouč Vladimír Čermák.

„Byl to takový zápas, ve kterém už o nic nejde. Obě mužstva předváděla spíše útočnou hru než obrannou. Povedl se nám začátek, kdy jsme se dostali do dvoubrankového vedení. V závěru druhé třetiny jsme během třiceti vteřin dostali dva zcela zbytečné góly. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že víme, když dostaneme domácí pod tlak, nebo když se usadíme u nich v pásmu, tak mají problémy. Podařilo se nám od modré čáry vstřelit branku na 4:3. V závěru jsme v power play přidali ještě jeden gól. Jsme spokojení," přiznal litoměřický kouč Josef Řeháček.

HC Benátky - HC Stadion Litoměřice 3:5

• Branky a nahrávky:8. Mrkvička (Klimt, Kolmann), 39. Kolmann (Liška), 39. Vařecha (Skořepa, Niko) 4. Evan (Hašek, Šinágl), 8. Kafan (Mrňa, Husák), 35. Novák (Žovinec, Antončík), 42. Evan (Novák, Šinágl), 60. Mrňa.Rozhodčí:J. Jílek Frodl, Svobodová.Vyloučení:5:6.Využití:1:1.V oslabení:0:0.Třetiny:1:2, 2:1, 0:2.Diváci:146.

• Benátky: Blažíček (35. Stejskal) - Kolmann, Pyrochta, Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Pabiška Bortňák, Špaček, Kopic, Vařecha, Liška, Král, Klimt, Skořepa, Jech, Maďar, Miškovský, Skalický.

• Litoměřice: Melicherčík - Sobotka, Drábek, Žovinec, Evan, Chmel, Husák, Martinka, Míka Šinágl, Mrňa, Antončík, Rubeš, Tvrzník, Slížek, Žalčík, Náprstek, Kafan, Hašek, Hlusička, Novák.