Hosté skončili v poslední extraligové sezoně na třetím místě a trenér Vladimír Růžička se již bude muset obejít bez devítky hráčů. Roman Červenka odešel do ruského Omsku a další odchody: Tomáš Kůrka (do Sparty), Lukáš Havel (do Třince), Jiří Drtina (do Kladna), Karol Sloboda (do Karlových Varů) a brankář Stanislav Neruda (do Havlíčkova Brodu). A v týmu skončila i trojice Kanaďanů Noah Clarke, Alexandre Imbeault a Darcy Campbell.

Z nových hráčů přišla trojice exvítkovických hokejistů, Lukáš Krenželok, Juraj Štefanka a Petr Kuboš, z Kladna se vrátil Daniel Branda a ze stejného oddílu přišel i gólman Miroslav Kopřiva. A návrat hlásí i Tomáš Micka, který se vrátil z hostování v Českých Budějovicích. Střetnutí v Litoměřicích je pro hostující tým také první přípravou. Ve čtvrtek se představí v Chomutově. Pak už přijdou na řadu utkání domácí pohárové soutěže, ve kterých hostí Plzeň a Karlovy Vary a zajede na led Chomutova a Litvínova.

Litoměřičtí jsou na ledě od minulé neděle a v kádru mají více než 30 hokejistů. Většina z nich dnes dostane šanci. „Hrát budeme na čtyři formace, chceme dát šanci co největšímu počtu hráčů. V brance začne Martin Volke a ještě se rozhodneme, jak budeme na tomto postu střídat. Slavia je samozřejmě silná, jsme rádi, že zahájíme právě s ní. Je tady řada hráčů, kteří nastupovali v minulých sezonách ve II. lize a teď nás čeká mnohem vyšší kvalita. I proto si zahrajeme v jednom z dalších přáteláků třeba s Litvínovem. Musíme si na vyšší úroveň zvykat,“ uvědomuje si jeden z koučů Stadionu Daniel Tvrzník.

Litoměřické čeká už ve čtvrtek další zápas v Klášterci. „Po něm dojde k určitým změnám, proběhne takové první síto. Počítáme s tím, že do týmu ještě přivedeme dva až tři útočníky. Odchodů však bude mnohem více,“ dodává Daniel Tvrzník, který věří, že první vystoupení Stadionu uvidí solidně zaplněná Kalich Arena.