Bitva dvou mladých ambiciozních vyznívala dlouho nejlépe pro oba brankáře. Jak Král na straně hostů, tak Žajdlík, hájící domácí klec, byli dlouho stoprocentní. Až 11 sekund před druhou přestávkou využily Litoměřice přesilovou hru a Střondala prakticky zlomil utkání.

Během padesáti sekund ve třetí části využil Stadion dvě další šance, trefili se Sklenář a znovu Střondala, výhru 4:0 pečetil v 57. minutě Jícha. Svěřenci Davida Bruka a Daniela Tvrzníka tak za sebou mají skvělý start a po prvním kole dokonce o skóre vedou ligu.

"Jsme samozřejmě rádi, že jsme dobře vstoupili do sezony a vyhráli první mistrovské utkání, které se hrálo venku. Musím říct, že první dvě třetiny byl lepší soupeř. Nás podržel brankář, který podal naprosto perfektní výkon," řekl po zápase David Bruk.

Hokej, Chance liga, 1. kolo:
Benátky nad Jizerou - Stadion Litoměřice 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 40. Střondala (Pavlas, Voženílek), 45. D. Sklenář (Štohanzl, Dajčar), 46. Střondala (Šalda, Voženílek), 57. Jícha (Štohanzl, Kangas)
Rozhodčí: Micka, Souček - Horažďovský, Maštalíř. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 215.
Litoměřice: Tomáš Král – Kukla, Marcel, Mlčák, Pavlas, Strejček, Šalda, Dajčar – Jánský, Korkiakoski, M. Kadlec – Kangas, Střondala, Voženílek – Svoboda, Vitouch, Jícha – Sklenář, Štohanzl, Kropáček.