Společně s nimi o dvě postupová místa bojuje také Písek a Valašské Meziříčí. V pondělním měření sil byl na domácím ledě úspěšnější Písek (4:0).

„Měli jsme na utkání s Valašksým Meziříčím pozorovatele. Podle našich informací zápas rozhodli gólmani,“ prozradil trenér Stadionu Daniel Tvrzník. Právě vítěz úvodního utkání bude dnes v 18 hodin prvním soupeřem Litoměřic.

„Písek už druhým rokem vyhlašuje, že chce postoupit. Má v podstatě profesionální tým, trénuje i dopoledne. Ale nemyslím, že by nás něčím překvapil. Hru příliš neměnil ani v play off. Hraje dobře dozadu, drží střední pásmo. Je ale fakt, že oproti loňskému roku je o něco silnější. Podle papírových předpokladů bude právě on největším favoritem.“

Přehnaným respektem však litoměřičtí hokejisté netrpí. „Hrajeme doma. I když je to ve všední den, věřím, že nám fandové zase pomohou a vytvoří skvělou atmosféru. Jsou opravdu naším šestým hráčem. Tradičně pro ně hodinu před zápasem vypravujeme od soudu autobus.“

Stadion se už nemůže spolehnout na služby Mrázka. „Bude nám bohužel z rodinných důvodů chybět, což je škoda. Bude však připraven Horčička,“ naznačil litoměřický kouč, že k mnoha změnám v týmu asi nedojde.

Další program kvalifikace: pátek 16. 4. od 18: Valašské Meziříčí – Litoměřice, neděle 18. 4. od 17: V. Meziříčí – Písek, úterý 20. 4. od 18: Písek – Litoměřice, čtvrtek 22. 4. od 18.00: Litoměřice – V. Meziříčí.