Rozhodující branku vstřelil v prodloužení v 61. minutě kapitán Lvů Jan Klobouček.

První třetina zápasu nabídla strhující hokej a gólové šance byly k vidění na obou stranách. Skóre otevřel už v 7. minutě domácí útočník Šagát, když se prosadil střelou z pravého kruhu. Poté Lvy několikrát podržel mladý brankář Francouz, který zlikvidoval šance Kafana, Haška i Horčičky a sedm vteřin před sirénou se Ústečané prosadili podruhé, když využil přesilovou hru navrátilec Hanzl.

„Jsem moc rád, že jsem se mohl vrátit tam, kde jsem s hokejem začínal a kde mám spoustu kamarádů a známých. Zároveň jsem šťastný, že jsem pomohl zvýšit stav na 2:0. Jsem tady ale jen na jeden zápas, pak se vracím zpátky do Litvínova,“ sdělil po první třetině fanouškům své dojmy štastný střelec.

O nadějný dvougólový náskok ale Ústečané ve druhé třetině přišli. Ve 34. minutě byl vyloučen Handlovský, o půl minuty později k němu přisedl kapitán Lvů Klobouček a hosté měli výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou přetavil v kontaktní gól ústecký hráč ve službách Stadionu Kloz. A aby toho nebylo málo, půl minuty před odchodem do kabin předložil Hašek puk Drábkovi a ten z mezikruží vyrovnal.

Ve třetí třetině žádný ze střelců na skvěle chytající brankáře nevyzrál a tak došlo na prodloužení. V něm už po 55 vteřinách hry našel Alinč zpoza branky Kloboučka a Lvi se mohli radovat z výhry.

Ústečtí Lvi – Litoměřice 3:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 7. Šagát (Roubík, Handlovský), 20. Hanzl (Daniel Boháč, Pajič), 61. Klobouček (Alinč) – 35. Kloz (Horčička, Suchý), 40. Drábek (Hašek). Rozhodčí: J. Dvořák – Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:5, navíc Hampl (ÚL) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 2610. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0 – 1:0.
Ústí: Francouz – L. Poživil, Dominik Boháč, Gureň, A. Sedlák, Klobouček, Zeman, Pavlík, Sklenička – Třetina, Alinč, Pazourek – R. Hanzl, Pajič, Daniel Boháč – Šagát, Roubík, Handlovský – Rod, Nahodil, Hampl. Trenér: Rosol.
Litoměřice: Slipčenko – Gula, Drahorád, Drábek, Smetana, Holomek, Jiří Suchý, Ketner, Kružík – Kloz, Šinágl, M. Tvrzník – Loskot, Belay, J. Hašek – P. Horčička, Slížek, Gengel – Kafan, Hlusička, M. Novák. Trenér: Setikovský.