V druhé třetině sice hosté otočili z 1:0 na 1:3, ale poté stříleli branky už jen borci SK.

„Výkony a výsledky Litoměřic hovoří, je to silný tým. Já však myslím, že naše vítězství je zasloužené. Jsou to body za první třetinu, kterou jsme sehráli famózně. Jedna z vůbec nejlepších třetin, kterou jsme letos odehráli.

Škoda, že tam nepadly vyložené šance, byla i tyčka. Výsledek se samozřejmě rodil těžce. Tím druhým faktorem byla nezdolná touha jít po těch bodech a bojovnost, vnitřní síla týmu. Dokázali jsme se zvednout i přesto, že jsme střídali gólmana, což je vždy složité.

Musím všem divákům, kolegům a hlavně klukům v kabině poděkovat za to, že jsme to nevzdali a že jsme to zvládli," zhodnotil duel domácí kouč Jaroslav Beck.

„Podruhé letos venku vedeme o dva góly a zápas neuhrajeme, ztratíme ho individuálními chybami. Měli jsme špatný začátek, první třetina byla z naší strany špatná od nějaké páté minuty, kdy domácí začali jezdit, začali nás dohrávat a my jsme to chtěli hrát moc profesorsky. Nejsme schopni zopakovat dva dobré výkony po sobě. Porazíme Kladno a myslíme si, že to půjde bez absolutního nasazení a bojovnosti. Bez toho ale v téhle soutěži nikoho nepřehrajeme.
Doufám, že si z toho kluci vzali ponaučení. My jsme po první třetině trochu zvýšili hlas v kabině, pak jsme měli dobrý úsek zhruba patnácti minut, kdy jsme zápas otočili, ale za stavu 3:1 jsme zase chtěli hrát hurá hokej a najednou jsme byli mistři světa. Kadaň nás za to potrestala a já doufám, že tohle už se nebude opakovat," dodal kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

Šanci na nápravu mají Litoměřičtí ve středu, kdy od 18 hodin přivítají v dalším severočeském derby Most. Ten je s 12 body na 8. místě a ztrácí na čtvrtý Stadion pouze jeden bod.

Kadaň - Litoměřice 4:3

Branky a nahrávky: 13. Stehlík (Ton), 40. Kadlec (Berlev), 41. Ton (Račuk, Stehlík), 48. Chlouba – 27. Švagrovský (Novák, Bílek), 33. Procházka (Černoch), 38. Černoch (Dvořáček). Rozhodčí: Zubzanda – Kreuzer, Kokrment. Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0. Diváci: 300.
SK Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Stehlík, Mazanec, Račuk, Chlouba, Ton, Trefný, Pavlas, J. Novák, Charousek, L. Novák, Tejnor, Mrázek, Chrpa, Hejcman, Veselý, Opalek, Szathmáry, Hammerbauer, Berlev, Kadlec.
HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Mikliš, Krstev, Rys, Kalla, V. Bílek, D. Bílek, Šulc, Chlapík, Švagrovský, M. Novák, Špelda, Míka, T. Doležal, Procházka, Antončík, Plášil, Málek, Dvořáček, Černoch, Z. Doležal.