Bůr v úvodní dvacetiminutovce, dva dvougólový střelci a potupa regionálního rivala. To si mohlo vychutnat 650 diváků, kteří zavítali na druhý přípravný duel hokejistů Litoměřic v Kalich aréně. Domácí hokejisté chtěli napravit porážku ze čtvrtečního utkání s Litvínovem (2:4) a začali skvostně.

Druhá minuta, skóre otevírá Jánský. Šestá minuta, Vitouch zvyšuje na 2:0. Osmá minuta - 3:0 Šik, devátá 4:0 Korkiakoski. Slovan se sice vzmohl na kontaktní gól, jenže vzápětí ho znovu srazil Korkiakoski.

I do druhé periody vstoupili lépe kališníci, jenže z brejku udeřil Maršoun, už za minutu a půl ale vrátil domácím čtyřbrankový náskok Sklenář. Slovan pak sice přebral otěže utkání, ovšem o tom, že i druhou část vyhraje celek z krajiny vinic rozhodl sedm sekund před druhou sirénou Patrik Marcel.

Triatlon v Hostěnicích u Brozan
Triatlon v Brozanech vyhrál při rekordní účasti skvělý Petr Cmunt

Poslední část přinesla spíše vyloučení, sudí v součtu rozdali hned deset trestných minut. Když už se zdálo, že se skóre nezmění, využili Litoměřičtí dvě minuty před koncem dvojnásobnou početní výhodu, druhým dvougólovým střelcem se stal Marcel.

Stadion tak srovnal bilanci v přípravě na 1:1, naopak Ústečtí po úvodní výhře v Kadani přidali druhou porážku v řadě.

Hokej, letní příprava 2019:

Stadion Litoměřice - Slovan Ústí nad Labem 8:2 (5:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Jánský (Strejček, Voženílek), 6. Vitouch (R.Procházka), 8. Šik (Štohanzl, Klejna), 9. Korkiakoski (Kropáček, Sklenář), 15. Korkiakoski (Kukla, Marcel), 28. Sklenář (R.Procházka), 40. Marcel (Kadlec), 58. Marcel (Kukla) – 11. Veber (M.Bláha), 27. Maršoun (Severa)
Rozhodčí: Folk, Luczków – Kurtin, Beneš
Diváci: 650

HC Stadion Litoměřice: Král (Škorpík) – Marcel (C), Kukla, Mlčák, Strejček, Procházka R., Klejna, Dajčar – Kadlec, Korkiakoski (A), Kangas, Voženílek, Střondala, Jánský, Šik, Štohanzl, Grim, Kropáček, Vitouch, Sklenář

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Stahl) – Brož, Zdvořáček, Málek (C), Zukal (A), Zich, Veber – Severa, Krliš, Maršoun, Procházka O., Merta (A), Kordule, Filip, Bláha O., Bláha M., Dörner