Kališníci vstoupili do utkání skvěle, už v 5. minutě je poslal do vedení Josef Jícha, i zbytek úvodní periody vypadal z domácího pohledu více než nadějně. Ve druhém dějství však dominovali Jestřábi a po třech brankách v síti Tomáše Krále to vypadalo na pátou litoměřickou porážku za sebou.

"První třetina byla z naší strany celkem vydařená. Bohužel v té druhé jsme si pospinkali, přišli jsme si zahrát v klidu hokejíček a soupeř nás potrestal," čertil se po utkání směrem k prostřední dvacetiminutovce asistent domácího kouče Radim Skuhrovec.

Trenéři tak museli v kabině zvýšit hlas, což se ale nakonec setkalo s úspěchem. "V poslední části se náš výkon rapidně zlepšil," kvitoval jeden z šéfů litoměřické lavičky. Ještě v závěrečné minutě druhého dějství dostal Severočechy na kontakt z trestného střílení Filip Kuťák, podobný kousek si do závěru utkání schoval Ondřej Procházka, jenž při risku bez brankáře srovnal 43 sekund před sirénou na 3:3.

SKKP Handball Brno - Lovci Lovosice, házená extraliga 2022/2023

"Po dlouhé době se nám povedlo využít powerplay, většinou jsme v těchto situacích inkasovali. V prodloužení jsme pár šancí měli. Jsme rádi, že se nám povedlo urvat dva body. Velkou zásluhu na tom má Tomáš Král, který vychytal nájezdy," doplnil hodnocení nakonec dvoubodového zápasu Skuhrovec.

Bonusový bod v nájezdech vystřelil kdo jiný než Filip Kuťák, jenž byl spolu s Tomášem Gumanem jediným úspěšným střelcem na domácí straně. Za hosty srovnával ve 2. sérii Hašek.

Do konce základní části chybí tři kola, kališníci drží v elitní šestce náskok tří bodů na sedmý Zlín.

Hokej, Chance liga, 49. kolo:
Stadion Litoměřice - Prostějov 4:3 sn (1:0, 1:3, 1:0, -0:0, 2:1sn)
Branky a nahrávky: 5. Jícha, 40. Kuťák, 60. Procházka (Guman), rozh. náj. Kuťák – 25. Slanina (Bartko), 26. Veselý (Vlach, Staněk), 39. Pěnčík (Vlach, Hašek).
Rozhodčí: Svoboda, Hucl – Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:4. Bez využití . V oslabení: 1:0. Diváci: 1 060. Střely na branku: 30:28.
HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Černohorský, Výtisk, Němec, Kroupa, Holý – Procházka, Kuťák, Guman – Válek, Jícha, Svoboda – Ton, Koláček, Berka – Vitouch, Pártl, Slavíček.