V Kalich Aréně vedl Stadion zásluhou Martina Procházky a Nedvídka v polovině první třetiny 2:0 a na tři branky rozšířil náskok domácích minutu před koncem prostřední části Zdeněk Doležal. Benátkám se povedlo v poslední dvacetiminutovce zápas zdramatizovat, ale Litoměřice obrat nepovolily a gólem Ondřeje Kopty si pojistily zisk všech tří bodů.

„Po dnešním utkání si tým zaslouží pochvalu, jelikož úroveň naší obrany se podstatně lišila od předchozích zápasů. Soupeř neměl v podstatě žádnou šanci, dokud jsme mu neposkytli možnost zahrát si přesilovou hru pět na tři v polovině třetí třetiny. Mohu říct, že výkon týmu soudě podle posledních dvou zápasů stoupá. I přes to, že mámě zraněné klíčové hráče, naše hra má smysl," těšilo kouče domácích Daniela Tvrzníka.

„K naší smůle jsme zápas nerozehráli dobře. Soupeř byl ze začátku značně aktivnější. Od druhé třetiny jsme herní strategii změnili a myslím si, že můžeme odjet se vztyčenou hlavou, protože jsme ukázali charakter celého týmu.

Druhá třetina nabízela mnoho šancí. Nevím zdali to bylo chybou v koncovce nebo byl důvodem herní um domácích, každopádně jsme nebyli příliš produktivní. Díky přesilové hře pět na tři, kterou nám domácí nabídli špatným vystřídáním, se nám podařilo rozdíl snížit. Bohužel to ale nestačilo," dodal trenér poraženého týmu Jiří Čelanský.

WSM Liga pokračuje dalším kolem už ve středu, kdy se litoměřický Stadion představí od 18 hodin na ledě předposledního Prostějova.

HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 4:2

•Branky a nahrávky: 4. Ma. Procházka (Rousek), 6. Nedvídek (Kopta, Jank), 39. Doležal (Švagrovský), 57. Kopta (Ondráček) – 50. Havlín (Plodek, Miškovský), 51. Víšek (Černoch, Volf). Rozhodčí: Grech – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 880.
•HC Stadion Litoměřice: T. Král – Piegl, Krstev, Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Málek – Ma. Procházka, Berger, Rousek – Švagrovský, Valášek, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Beránek, Racek, Mi. Procházka.
•HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Říha, Čermák, Havlín, Čakajík, Kajínek, Pabiška, Sobotka, Jandejsek – Volf, Lakatoš, Víšek – Ordoš, Plodek, Miškovský – Volek, Matějček, Černoch – Z. Král, Havlas, Huňa.