Všechny tři celky z Ústeckého kraje nastoupili ve 23. kole Chance ligy v domácím prostředí. Žádný ale nedokázal urvat tříbodovou výhru.

V tabulce nejvýše postavené Litoměřice, které jsou momentálně na sedmé příčce, hostily Benátky. I přes zjevnou převahu domácího celku, který soupeře přestřílel 33:18, ale dospěl duel za stavu 1:1 do prodloužení. V něm naštěstí zaúřadoval v přesilové hře finský střelec Korkiakoski, jemuž asistoval autor první branky Kloz, a Stadion tak získal bod navíc.

„Jednoznačně nám pomohla početní výhoda,“ hodnotil po utkání Ondřej Buchtela, jen pochválil také brankáře Krále. „Bez něj bychom nevyhráli. Někdy zkrátka přijdou zápasy, kdy to tam nepadá.“ S tím souhlasil také domácí trenér David Bruk. „Dvě třetiny jsme byli lepším celkem, prali jsme se však s koncovkou. Ve třetí části měli více šancí hosté, i proto jsme za dva body z tohoto utkání rádi,“ doplnil.

ZABRALI POZDĚ

Příliš pozdě zabral ústecký Slovan, který ještě šest minut před koncem ztrácel na domácím ledě se Slavií 0:3. Díky brankám Melky a Severy, které dělila pouhá půlminuta, ale v závěru vykřesal naději. Zvrat však Ústečtí nedotáhli, naopak při hře bez brankáře je ztrestal Hrdinka.

„V poslední době jsme se snažili naši hru zjednodušit a výkony nebyly špatné. Bohužel proti Slavii jsme se dlouho nedokázali prosadit a především druhá třetina byla z naší strany mizerná,“ hodnotil obránce domácích Martin Zdvořáček, který asistoval u první domácí trefy. „Zápas jsme ještě dokázali zdramatizovat v druhé půlce třetí třetiny a nebyli jsme ani daleko od vyrovnání, ale nestačilo to. Možná kdybychom se v zápase prosadili gólově dříve, vypadalo by to jinak. Musíme jít dál a konečně nějaký vyrovnaný zápas dotáhnout k vítězství.“

KADAŇ SRAZIL LÍDR V KANADSKÉM BODOVÁNÍ

Nejproduktivnější muž druhé nejvyšší hokejové soutěže Chance liga koncertoval v Kadani. Tomáš Divíšek, který pochází ze sousedního Mostu, dorazil do Kadaně v dresu Jestřábů Prostějov, kteří si odvezli vítězství 6:2. Divíšek zaznamenal hattrick a celkově už je na 33 kanadských bodech za patnáct gólů a osmnáct asistencí. Hosté rozhodli v poslední periodě, kdy domácí Trhače zasypali pěti trefami.
„Nedokážu si vysvětlit, proč hrajeme nějak prostřední část a třetí třetinu pak hrajeme takovýmto způsobem,“ kroutil hlavou kadaňský trenér Miroslav Novák.