Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka předvedli další skvělý obrat a po druhé výhře v řadě poskočili v tabulce Chance ligy už na šestou příčku.

Zápas se přitom pro Kališníky nevyvíjel optimálně a domácí celek si dokonce dvakrát vypracoval dvoubrankové vedení, Litoměřičtí však dokázali srovnat. Pokaždé to byl Jan Kloz, jenž nejprve vyrovnával v polovině zápasu na 2:2, dvě minuty před koncem pak na 4:4.
Stejně jako v domácím duelu s Frýdkem-Místkem si Stadion schoval rozhodující K. O. na poslední minutu, v níž využil přesilovou hru Pavlas a vystřelil svému celku další tříbodovou výhru.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme byli po celý zápas lepším týmem,“ hodnotil po utkání Tvrzník. „Hodně nám pomohly i přesilové hry,“ dodal k faktu, že jeho celek zaznamenal tři z pěti branek při výhodě jednoho muže v poli.

Už zítra, v pondělí 24. září, v 18 hodin hostí Stadion na domácím ledě dalšího moravského soupeře, dorazí Valaši ze Vsetína.

Další smršť v závěru utkání. "Rozhoduje zkušená osa týmu," hodnotí trenér Litoměřic Daniel Tvrzník

Podruhé za sebou dokázali otočit zápas v poslední minutě. Další skvělý počin hokejistů Litoměřic hodnotil trenér Daniel Tvrzník.

Trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

V zápase jste nejprve smazali dvoubrankové manko, soupeř vám pak ale znovu odskočil na 4:2, jak je v takovou chvíli trenérovi?
Je to nepříjemné. Už od začátku zápasu jsme cítili, že jsme lepším týmem, podařilo se nám dohnat ztrátu, kvůli zbytečnému pobláznění jsme ale byli během chvíle zpátky. Dvakrát otáčet dvougólovou ztrátu je náročné, věděli jsme ale, že ztratit body by byla škoda, protože soupeř byl hratelný.

Dvakrát otočit duel v poslední minutě, to už nevypadá jako náhoda, čím to?
Je pravdou, že máme hodně sil, v létě jsme tvrdě dřeli a teď se nám to vyplácí. Ve třetích třetinách jsme aktivnější, bruslivější a daří se nám soupeře přehrávat. To, že se nám daří lámat duely v poslední minutě je ale i o štěstí.

Tým máte vcelku mladý, přesto to vypadá, že dokáže zvládat hodně nepříznivé momenty či vývoje zápasů, jak si to vysvětlujete?
Rozhoduje zkušená osa týmu, proto zde ty zkušené hráče máme. Mladí se od nich učí, že za žádného stavu, a to i když vedeme my, není duel rozhodnutý.

V dalším kole vás čeká doma Vsetín, nepřemýšleli jste o prohození pořadatelství, abyste si ušetřili další dlouhé cestování?
Neřešili jsme pouze Vsetín, ale i jiné duely. Bohužel tady se nám nepodařilo dospět k dohodě.

Co čekáte od zápasu se Vsetínem?
Je to soupeř, který hodně posílil a má kvalitní tým. Musíme být aktivní, dostat je pod tlak, vynutit si fauly a proměnit přesilovky.