„Dnes to bylo naše třetí přípravné utkání a první výhra. Myslím, že jsme konečně hráli to, co chceme a co trénujeme. Ta vysoká prohra je pro domácí krutá, protože to průběhu hry neodpovídá. Ale my jsme dnes byli produktivní, na rozdíl od předchozích utkání, kdy jsme dali dva, tři góly za dva zápasy," zhodnotil duel jeden z litoměřických koučů Daniel Tvrzník.

„Utkání se hodnotí špatně. A když k tomu přičteme naivní koncovku… Přitom jsou to kluci co si za dva, tři roky něčím prošli. Na koncovce budeme pracovat, ale přijít musí. Pesimismus nás neláme, ale máme kopec práce před námi. V kabině máme plno sebevědomých mladíků, ale oni musí pochopit jednu věc.

Že nepotřebujeme, aby se přišli předvádět, ale aby se na sebe naučili brát tíhu a zodpovědnost za zápas. Musí nahradit hráče, co tu byli minulý rok a co tohle zvládali. Ale nebude to hned.

Hráči musí najít herní zodpovědnost a charakter a my jim ho musíme vštípit. Nebude to snadná práce. Ale hráči tady mají velký potenciál a je na nás, abychom to dovařili, aby nám ten guláš chutnal. A doufám, že to zvládneme včas," dodal trenér poražených Jaroslav Beck.

Kadaň - Litoměřice 2:7

●Branky a nahrávky: 20. Flek (Vrána, Gríger), 32. Petráš (Osmík, Wágner) - 6. Valášek (Šťáva, Rubeš), 18. Valášek (Rubeš, Málek), 27. Miškař (Muller, Jakúbek), 38. Pilař (Piegl, Šťáva), 47. Veselý (Pavlas), 50. Rubeš (Valášek, Procházka), 54. Procházka (Rubeš). Vyloučení: 9:10. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:3.

●SK Kadaň: Strmeň (Dvořák) Černý, Trefný, Mrázek, Blaha, Šimek, Walter, Drobný, Šafář Osmík, Kůs, Petráš Gríger, Vrána, Chrpa Ringler, Šťovíček, Vaněk Wágner, Veselý, Flek.

●HC Stadion Litoměřice: F. Veselý F. (32. Michajlov) Chmel, Pavlas, Málek, Matějček, Piegl, Šťáva, Bažant, Müller Kovářů, Miškář, Jakúbek Procházka, Rubeš, Valášek Zajan, Pilař, Sýkora Krátoška, Hanták, Uhlík J. Veselý.