Na píseckém ledě se tři stovky diváků dočkaly branek až v polovině duelu 15. kola. Hosty dostal do vedení Simon a tři minuty před koncem druhé periody zvyšoval na 2:0 pro Stadion tečí Slížek. Písek se ale zvedl v úvodu třetí třetiny a od 44. do 47. minuty inkasoval litoměřický Sedláček třikrát po střelách Kameše, Boháče a Kučery. Stadion ale o body přijít nechtěl a Martinka v 53. minutě srovnal stav. Po bezbrankovém prodloužení rozhodovaly až nájezdy, ve kterých prokázali pevnější nervy Litoměřičtí.

„Odehráli jsme velmi dobré utkání. Bohužel ho musím zařadit k některým dalším domácím, ze kterých jsme měli vytěžit víc. Po oťukávací první třetině se hrál zajímavý hokej. My jsme si ve druhé části vytvořili hodně šancí, ale ukázalo se, jak se nadřeme na góly. Hosté naopak využili našeho příliš dlouhého střídání a pak přidali druhý gól z přesilovky po zbytečném vyloučení. Cením si toho, že kluci utkání nezabalili. Škoda, že jsme velký obrat nedotáhli do konce a nechali soupeře vyrovnat. V nájezdech je to vždycky otevřené. Nás může těšit, že je mužstvo schopné podat takovýhle výkon. Musíme ale vylepšit produktivitu, protože jinak budeme sbírat body těžko," dodal trenér domácích Jiří Kudrna.

„Asi to nebyl nějak extra pohledný zápas. My se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, ale i když jsme si potom v kabině pár záležitostí ve hře vyčetli, stejně se hráči nevyvarovali chyb a výsledkem byly tři inkasované branky. I když jsme nakonec vyhráli po nájezdech, tak nemohu být s výkonem příliš spokojen. Rozdíl byl oproti povedeným posledním zápasům celkem výrazný," říkal kouč Stadionu Milan Vrzal.

IHC Písek – HC Stadion Litoměřice 3:4 sn

Branky a nahrávky: 44. Kameš (Marek), 46. Boháč (P. Sedláček, Šperger), 47. Kučera (Vaniš) – 29. Simon (Lapšanský, Husák), 38. Slížek (Veselý, Šinágl), 53. Martinka, rozhodující nájezd Simon. Rozhodčí: Zubzanda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 329. Třetiny: 0:0, 0:2, 3:1 – 0:0, 0:1.

Písek: Cikánek – Semrád, Boháč, Kameš, Doudera, Klement, Růžička, Makovský – Marek, Šperger, P. Sedláček – Petruška, M. Heřman, Pitule – Strnad, Steiner, Slavík – Polodna, Vaniš, Kučera – R. Heřman.

Litoměřice: V. Sedláček (samostatné nájezdy Přikryl) – Husák, Martinka, Žovinec, Evan, Kříž, Veselý, Drábek – Mrňa, Gerhát, Kafan – Rudovský, Rubeš, Novák – Tvrzník, Slížek, Šinágl – Žalčík, Simon, Lapšanský – Antončík.