Domácí šli do vedení zásluhou Martina Nováka, hosté srovnali ve vlastním oslabení gólem Divíška. Po bezbrankové druhé třetině Stadion na svého soupeře v poslední části vlétl s chutí a nastřílel hned čtyři branky, čímž rozhodl o výsledku utkání.

Na první gól si diváci počkali až do 13. minuty, kdy odraženou střelu Žovince poslala za záda Volkeho Novák.

V první dvacetiminutovce však inkasoval i Přikryl, kterého kličkou do bekhendu překonal Divíšek.

Ve druhé části měl asi největší domácí příležitost Rudovský, ovšem mostečtí zadáci mu nedopřáli klid v koncovce, takže Volke protentokrát odolal.

To už ale neplatilo pro poslední dvacetiminutovku, do které si hráči Stadionu schovali hned čtyři přesné zásahy.

V 50. minutě se nejprve prosadil Slížek po přihrávce Šinágla, krátce po něm dokázal skórovat i Šinágl a v 55. minutě zvyšoval opět v početní výhodě Kafan už na 4:1. Poslední slovo měl litoměřický kapitán Slížek v 58. minutě, kdy mu k pátému gólu pomohla teč vracejícího se mosteckého obránce.

V posledním přípravném utkání se Litoměřice střetnou ve čtvrtek s Benátkami, do ligy vstoupí ve středu 12. září v Mladé Boleslavi.

HC Stadion Litoměřice – HC Baník Most 5:1

• Branky a nahrávky: 13. Novák (Žovinec, Hašek), 50. Slížek (Šinágl, Martinka), 53. Šinágl, 55. Kafan (Gerhát), 58. Slížek (Antončík) – 18. Divíšek. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 0:0, 4:0.
• Litoměřice: Přikryl – Toman, Martinka, Evan, Žovinec, Kříž, Kolář – Švaříček, Šinágl, Slížek – Tvrzník, Novák, Hašek – Rudovský, Antončík, Rubeš – Mrňa, Gerhát, Hlusička – Kafan.
• Most: Volke – Hranáč, Přindiš, Tomeček, Charousek, Hora, Kabeláč, Čehura, Brožovský – Tauš, Slavíček, Klíma – Nedrda, Divíšek, Kotrla – Zavřel, Bojer, Rohan – Nevyhoštěný, Böhm, Vaněk.