Domácí šli v každé periodě do vedení, ale Litoměřičtí vždy dokázali odpovědět a v nájezdech rozhodl Z. Doležal.

„Spokojení nejsme. Přestože zkoušíme stále nové hráče, dnes chytal i gólman, co přišel z juniorky, tak jsme měli podat lepší výkon. Vytvořili jsme si převahu i šance, nedokázali jsme je ale proměnit. Následně přicházely chyby, za které jsme byli potrestáni. Vím, že je to stále příprava, i tak bychom měli hrát lépe. Kádr chceme zužovat a i po tomto utkání tak učiníme. Dále nás čeká turnaj v Popradu, tak doufejme, že se ta sestava ustálí a že i přes těžší soupeře přivezeme dobré výsledky," věří trenér domácích Milan Razým.

„Měli jsme špatný vstup, prvních deset minut jsme byli jen diváky. Od desáté minuty se to naštěstí zlepšilo a remíza je asi zasloužená. Jsme samozřejmě rádi za první výhru v přípravě a doufáme, že se nám uzdraví hráči, abychom mohli pracovat na systému, který bychom chtěli zkusit," říká litoměřický kouč Daniel Tvrzník.

Ve čtvrtek se hokejisté Stadionu představí v Mostě.

Slavia Praha - Stadion Litoměřice 3:4 po s.n.

•Branky a nahrávky: 2. Robinson (Markovič), 25. Čermák (T. Doležal), 47. Andres – 17. Antončík (Berger, Piegl), 38. Zajan (Brandejský, Procházka), 52. Kalla (Z. Doležal), rozh. nájezd Doležal. Rozhodčí: Battěk, Nečas – Marek, Klouček. Vyloučení: 7:8, navíc Švagrovský (Ltm) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1.
•HC Slavia Praha: Frodl – Adam, Hraško, Špaček, Punčochář, Petira, Hruška, Šimon, Růžička – Micka, Jiránek, Čermák – Robinson, Vas, Markovič – J. Doležal, T. Doležal, Andres – Šmerha, Tomek, Veselý
•HC Stadion Litoměřice: Král – Bílek, Šulc, Málek, Piegl, Mikliš, Plášil, Chmel – Valášek, Kalla, Procházka – Z. Doležal, Švagrovský, Ondráček – Kopta, Berger, Antončík – Zajan, Brandejský, Krátoška