Domácí zahájili náporem, Koudelka ani Budinský však puk za záda Salfického nedostali. Při vyloučení Nováka pak nastřelil břevno Čížek. Krátce po skončení početní výhody se Hradečtí přece jen dočkali úvodní branky díky dorážce důrazného Tvrdíka.

Stadion zaspal v úvodu druhé dvacetiminutovky, Brož pálil z levého kruhu a na brankovišti dorážel Jindřich. Litoměřičtí hokejisté měli šanci korigovat v přesilovce pět na tři, Holomek však napálil pouze břevno Koutského branky.

Na začátku 28. minuty se před hradeckým gólmanem objevil Belay, jeho bekhend však mířil nad. Domácí stříleli góly jako přes kopírák, ve 38. minutě Moskal vypálil a Budínský si našel v brankovišti puk jako první – 3:0.

Nevydařenou rozehrávku Salfického potrestal čtvrtým gólem ve 48. minutě Látal. Prvního gólu v sezoně se hosté dočkali při dvojnásobné přesilovce, kdy byl u tyčky na dorážku připravený Tvrzník. V závěru korigoval na konečných 4:2 tečí Gengel.

Prvoligová soutěž pokračuje už v sobotu, kdy se Stadion představí v domácí Kalich Aréně, kde od 17 hodin přivítá Olomouc.

Hradec Králové - Stadion Litoměřice 4:2

Branky a nahrávky: 8. Tvrdík (Látal), 21. Jindřich (Brož), 38. Budínský (Moskal), 48. Látal – 56. Tvrzník (Tůma, Hora), 60. Gengel (Holomek, Suchý).

Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:7, navíc Čížek 5 plus do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 900. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2.

HC VCES Hradec Králové: Koutský – Čížek, Karlíček, Poživil, Vágner, Hendrich, Chmelíř, Čáp – Jindřich, Brož, Kadlec – Budínský, Koudelka, Moskal – Kubeš, Tvrdík, Látal – Hrňa, Orsava, Kubica. Trenér: Mička.

HC Stadion Litoměřice: Salfický – Drábek, Kružík, Kříž, Hora, Holomek, Suchý, Smetana, Soukup – Horčička, Slížek, Hašek – Kafan, Šinágl, Tvrzník – Gengel, Hlusička, Novák – Zavřel, Tůma, Belay. Trenér: Setikovský.