Druholigový Klášterec porazili na domácím ledě těsně 4:3, když o vítězství rozhodl v závěru Sajdl.

„První třetinu jsme odehráli asi tak, jak jsme chtěli. Rychle jsme napadali a vytvářeli si šance. Mohli jsme tuto část vyhrát vyšším rozdílem. Pak jsme prostřídali, poslali z ledu zkušenější kluky a naše hra upadla. Úroveň duelu ale byla hodně ovlivněna i měkkým ledem, na kterém se prakticky nedalo kombinovat,“ poznamenal jeden z koučů Stadionu Daniel Tvrzník.

Na nepříliš kvalitní hrací plochu ale výkon svádět nechtěl. „To ne. Víme, že to nebylo optimální. To nás mrzí. Vždyť na první domácí zápas přišlo přes 400 fandů. Je vidět, že jsou na hokej natěšení. Bohužel nám to tak nevyšlo. Alespoň jsme ale vyhráli. Nyní přijde fáze, kdy se s některými kluky budeme muset rozloučit. Přijdou naopak ti, se kterými počítáme od začátku jako s posilami. Tedy třeba hráči z Litvínova, Ústí, či Mladé Boleslavi.“

K dalšímu přípravnému utkání si litoměřičtí hokejisté zajedou na led extraligisty do Mladé Boleslavi, kde se představí v úterý v 17.30 hodin.

HC Stadion Litoměřice – HC Klášterec n. O. 4:3

Branky a nahrávky: 6. Tvrzník (Šinágl), 10. Novák (Hlusička, Drábek), 46. Hlusička (Novák), 58. Sajdl (Gengel, Kauschitz) – 27. Růžek (Řepík, Panocha), 43. Toman, 43. Pražák (Polanský). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Třetiny: 2:0, 0:1, 2:2. Rozhodčí: Volf – Bečvář, Loskot. Diváci: 450.
Litoměřice: Sklíba (31. Meravý) – Drábek, Vrba, Kříž, Smetana, Ketner, Novotný, Hříbal, Topič – Hlusička, Novák, Keltner – Tvrzník, Šinágl, Sajdl – Kauschitz, Chamrád, Adámek – Patzenhauer, Racek, Gengel.