„Za výkon jsem kluky pochválil. Vyhráli skupinu, dál šli z prvního místa a až v semifinále prohráli na nájezdy. Zápas to byl výborný, ale v nájezdech se nedokázali prosadit. To samé se nám stalo v utkání o třetí místo. Moc jsme chtěli medaili," přiznal trenér Stadionu Martin Tvrzník.

„Kluci to odmakali a dřeli až do konce, takže ostudu určitě neudělali. Jen je škoda těch nájezdů, ve kterých jsme se nedokázali tolik prosadit. Budeme se muset naučit dávat góly."
Vítězem turnaje se stal výběr Warrior Brno, který ve finále porazil tým Černí vlci Kopřivnice / Rožnov pod Radhoštěm 3:0.

Úroveň třídenního klání hlavního organizátora Bohumila Klepetka potěšila. „Dělá mi radost, že Kalich Cup se stává opravdu prestižním turnajem, o který je mezi kluby zájem. Tradičně se ho účastní týmy z celé republiky – letos z jižní i severní Moravy, ze Slezska, východních, severních i středních Čech. Na každém ročníku máme taky zahraniční účast, měli jsme tu týmy z Německa, Slovenska, letos přijel Esbjerg IK, což je špičkový dánský klub," prozradil Klepetko.

„Kalich Cup je pro všechny vítaná možnost zahrát si v příjemném prostředí litoměřické Kalich Areny s kvalitními týmy, které během soutěžní sezony běžně nepotkávají. Turnaj měl zase po celou dobu hezkou atmosféru. To, že se sem sjíždí kolem 200 hokejistů ze všech koutů republiky, v některých případech i přes půl Evropy, s nimi jejich rodiče jako diváci – to mě pokaždé až dojímá. A jsem za to moc vděčný."

Pořadí: 1. Warrior Brno, 2. Kopřivnice / Rožnov, 3. Slezan Opava, 4. Stadion Litoměřice, 5. Dynamo Pardubice B, 6. Stadion Vrchlabí, 7. HC Poděbrady, 8. Esbjerg IK.

Barbora Koťová