Rychlý sled zápasů druhé nejvyšší hokejové soutěže pokračuje. Hokejisté Litoměřic doplatili v Českých Budějovicích na 11 vyloučených hráčů, Ústí bude už zítra hostit ostravskou Porubu.

V přímou bitvu o čtvrtou příčku se změnil pondělní duel mezi jihočeským Motorem a Litoměřickým Stadionem. Domácí však duel ovládli jednoznačně 5:1.

„Samozřejmě, že hlavním kamenem úrazu bylo jedenáct vyloučených hráčů,“ odpověděl jednoznačně litoměřický kouč Tvrzník na otázku týkající se enormní nedisciplinovanosti, která se navíc nastřádala už za dvě třetiny utkání. „Sice si můžeme myslet své o metru rozhodčích, ale proti tak kvalitnímu celku zkrátka nemůžeme být jedenáctkrát vyloučení,“ dodal rázně.

Litoměřice tak místo dotáhnutí řeší nyní devítibodovou ztrátu, ač se zápasem k dobru. „Pro nás zůstává cílem play-off, takže řešíme spíš odstup od devátého místa,“ neplaší Tvrzník. „Bodové odstupy nejsou velké, takže jestli budeme pátí nebo sedmí teď není úplně směrodatné,“ dodal s tím, že stále zbývá ještě patnáct kol do konce základní části.

PROBLÉMY S KÁDREM

Stadion však řeší problémy s kádrem. „Ačkoliv jediný zraněný útočník je momentálně Peter Jánský, několik hráčů si stáhly extraligové kluby, což je pro nás aktuálně velký problém. K dispozici máme jen devět útočníků,“ dumal litoměřický kouč. „Samozřejmě hledáme posily kde se dá, ale kvalitních hráčů, kteří by nám pomohli v play-off, je málo.“

Stejný problém řeší také hokejisté Ústí nad Labem, které marodka či úzký kádr zužuje prakticky celou sezónu. „Ve Frýdku-Místku jsme přišli o dalšího obránce, takže už polovinu tamního zápasu plus celý duel v Přerově jsme hráli jen na pět beků,“ trápilo asistenta ústeckého kouče Martina Štěpánka zranění Hese.

Ústí přivítá ve středu v 18 hodin Porubu, která aktuálně ztrácí na play-off deset bodů. Ani Slovan ale závěr ročníku nevypouští. „Chceme dohrát sezónu se ctí,“ zní z ústeckého klubu.