Litoměřice sice v duelu 22. kola I. ligy téměř dvě třetiny držely čisté konto, avšak po trefách Hafenrichtera v přesilové hře a Semana ve vlastním oslabení už nedokázaly najít odpověď a nechaly body na domácí půdě.

„Chtěli jsme hrát dobře z obrany, bránit od středního pásma a hlavně neinkasovat, protože v koncovce se nám teď nevede a máme problém dát gól. Klidně bychom brali výhru na penalty.

Do poloviny zápasu se to dařilo. Při hře pět na pět jsme domácí do ničeho nepustili, měli jsme naopak sami tři gólovky. Pak ale přišla bohužel čtyři naše vyloučení v řadě a Kadaň jedno potrestala. No a v poslední vteřině druhé třetiny přišel asi zlomový moment, kdy jsme inkasovali v naší přesilovce. Pak už jsme neměli síly na zvrat. Jinak jsme ale zápas odehráli po taktické stránce celkem dobře. Bohužel to body nepřineslo," poznamenal trenér Stadionu Daniel Tvrzník.

Litoměřičtí klesli na 9. příčku a zítra se od 17 hodin v Kalich Aréně utkají s rozjetou Duklou Jihlava, která je čtvrtá. „Soupeř bude samozřejmě v této situaci favoritem. A nejen proto, že nás doma porazil jednoznačně 7:0. Ten zápas potřebujeme ubojovat, hrát nadoraz. Nevěřím, že v té koncovce budeme mít pořád smůlu. Jednou se to musí zlomit. Už v minulých sezonách jsme se po neúspěších chytili na kvalitním protivníkovi. Musíme doufat, že se to třeba povede i tentokrát."


SK Kadaň - HC Stadion Litoměřice 2:0

• Branky a nahrávky:38. Hafenrichter (Jíra, Macháček), 40. Seman (Charousek, Mazanec).Rozhodčí:Úlehla Kotlík, Zídek.Vyloučení:5:8.Využití:1:0.V oslabení:1:0.Třetiny:0:0, 2:0, 0:0.Diváci:200.

• Kadaň: Hanuljak - Macháček, Pavlas, Schmidt, Szakal, Trefný, Mazanec, Lučka Hafenrichter, Mainer, Jíra Andres, Charousek, Ondřej Kůs, Hanták, Seman Hofmeister, Hammerbauer, Chlouba.

• Litoměřice: Přikryl - Evan, Žovinec, Kolář, Husák, Veselý, Martinka, Sobotka, Kříž Novák, Rubeš, Rudovský Šinágl, Gerhát, Mrňa Lapšanský, Slížek, Antončík Tvrzník, Luňák, Kafan.

Spoluautor: Michaela Luňáčková