Stadion prohrál potřetí v řadě, nestačil na Prostějov

Prostějov – V urputné bitvě s Litoměřicemi nakonec Prostějov dokázal vyhrát a částečně si spravil chuť po třetím prohraném derby v Přerově. To hokejisté Stadionu potřetí v řadě ve WSM Lize padli.

3.12.2017

Prostějov (v bílém) doma porazil Litoměřice 3:1.Foto: Deník / Kašlík Ondřej

K vítězství 3:1 nad Litoměřicemi pomohli domácím jak Tomáš Divíšek, který se vrátil po zranění, tak i čerstvá posila Radek Prokeš, jenž přišel na měsíční výpomoc z Českých Budějovic. „Na poslední zápasy jsme ale nebyli schopni už dát dohromady dvanáct útočníků, tak jsme to takhle rychle vyřešili na měsíc a pak to budeme řešit dál,“ vysvětlil kouč domácích Jiří Vykoukal.

Dvaadvacetiletý Prokeš je hráčem Českých Budějovic, za které letos nastoupil desetkrát. Dalších jedenáct zápasů pak odehrál ve druhé lize za Tábor. „Přišel za mnou pan Jelínek (trenér Českých Budějovic, pozn. red.), že Prostějova má zájem a že bych tady měl dostat prostot na ledě. Já jsem řekl, že s tím nemám žádný problém,“ popsal svou cestu na Hanou Prokeš.

Ten nastoupil ve čtvrté formaci vedle Švece a Voženílka a nevedl si zle. „Hrál obstojně,“ komentoval jeho výkon kouč Vykoukal. Podobně sám sebe hodnotil i Prokeš. „Neříkám, že jsem úplně spokojený, ale špatné to nebylo. Učit ě bych chtěl hrát líp, ale nějaká akce tam byly,“ podotkl útočník se zkušenostmi z mládežnických reprezentací.

Většina důležitých momentů utkání se odehrála ještě v první třetině. Přestože domácí Jestřábi začali aktivně, skóre otevřeli díky perfektní střele Řehoře hosté. Domácí odpověď však přišla záhy. Divíšek v přesilovce nabil Dvořáčkovi a ten vyrovnal. V 16. minutě pak Prostějov vytvořil velký tlak, na jehož konci přišla Venkrbcova dorážka a obrat domácích byl dokonaný. Další zápletka zápasu přišla až v poslední desetiminutovce. Prostějov, který kontroloval těsný náskok, předvedl v rozmezí 52. až 58. minuty čtyři fauly a prakticky celý závěr třetí třetiny tak odehrál v oslabení.

Ty nakonec domácí obrana přestála, ale i tak dostali hráči po zápase hlasitě vyčiněno. „Tahle nedisciplinovanost mě strašně naštvala. Byly to zbytečné fauly. To jsem nezkousl a hráči si to ode mě po zápase vyslechli. Na druhou stranu je potřeba poděkovat těm co to odbránili a Kubovi v bráně,“ konstatoval Jiří Vykoukal.

Už v neděli nastoupí litoměřický Stadion, který se propadl na osmou příčku, na ledě Frýdku - Místku.

Prostějov - Litoměřice 3:1

Branky a nahrávky: 8. Dvořáček (Divíšek, Rudovský), 16. Venkrbec (Dvořáček), 60. Divíšek (Rudovský) – 5. Řehoř (Šimeček, Smetana). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Kotlík, Polák. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0. Diváci: 1246.

Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Žovinec, Holík, Horyna, Mikliš – Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, Meidl, Hozák – Švec, Voženílek, Prokeš.

Litoměřice: Klouček – Smetana, Buchtela, Jeřábek, Strejček, Jebavý, Jandus – Kusý, Pilař, Bílek – Helt, Kodýtek, Machala – Řehoř, Šimeček, Stříbrný – Havelka, Hanták, Kantner.

Autor: Ondřej Kašlík, Ladislav Pokorný