Klatovy – Litoměřice 4:3

Domácí šli do vedení v osmé minutě, ale v 17. minutě po pokusu Slížka dorážel puk Horčička. Ve druhé třetině hosté v úvodu tlačili, ale branku nedali, naopak sami inkasovali. Vyrovnali ovšem vzápětí Slížkem. Klatovy však v 37. minutě využily přesilovku a znovu odskočily. Krátce po začátku poslední části dorážel na 3:3 Zákoutský. Dvě minuty před koncem však zajistil domácím tři body Špaček. A nezměnila to ani power play Stadionu.

Jeden z trenérů Klatov Pavel Čuban tým po závěrečné siréně chválil. „Poslední utkání jsme hodili za hlavu a kluci k tomu přistoupili zodpovědně a před domácím publikem sehráli supr utkání. Pokaždé jsme vedli, měli jsme více ze hry. Jejich gólman pro nás byl k nepřekonání. Využili jsme tři přesilovky a pak za stavu 3:3 jsme všichni věřili, jak lavička, tak trenéři, že ten gól přijde. A přišel. Petr Špaček se vrátil po zranění a rozhodl zápas. Samozřejmě mě mrzí, že jsme třikrát inkasovali z obdobných situací, to by se nemělo stávat, ale tak to někdy chodí. Obrana drobet zaspala pouze při třetím gólu, jinak jsem s výkony hráčů spokojen. Děkujeme také fanouškům, jak plzeňským, tak klatovským, za výbornou kulisu, kterou nám vytvořili a před kterou se klukům výborně hraje. Jsem rád, že doma jsme prohráli zatím jen s Kláštercem a že jsme ukázali divákům, že hokej hrát umíme. Zabojovali jsme a tři body zůstaly doma.“

Nedělní ztráty litoval litoměřický kouč Daniel Tvrzník. „Byl to podle mě vyrovnaný zápas. Nedokázali jsme ale proměnit některé dobré šance. Hráli jsme i přesilovky pět na tři, ve druhé části měli nějaké nájezdy, ale domácí Halmoši chytal opravdu výborně. V závěru jsme pak dostali hloupý gól. Měli jsme na to, abychom bodovali. A stejné to bylo i minule doma s Mostem. Herně to z naší strany není úplně špatné, bohužel výsledkově ano. Věřím, že se ta smolná série konečně zlomí.“

Branky a asistence: 8. Kepl (Straka), 27. Fiala (Švík), 37. Hobl (Straka), 58. Špaček (Maxa) – 17. Hořčička (Slížek, Novotný), 29. Slížek (Hořčička), 41. Zákoutský (Slížek, Novotný).

Vyloučení: 10:9, navíc Fiala (Klatovy) – Hillmich (Litoměřice) 10 min. nesp. chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1. Rozhodčí: Lacina – Vyvruška, Černý. Diváci: 680.

Litoměřice: Volke – Macek, Kolbaba, Kouba, Zákoustký, Hillmich, Kaltenböck, Svoboda – Novotný, Slížek, Horčička – Šnajdr, Hlusička, Buďa – Horejsek, Kauschitz, Novák – Bacovský, Myšík, Šrámek.

10. Jablonec n. N. ⋌2 2 1 10 41:63 11

Výsledky 16. kola: Řisuty – Roudnice 3:1, Most – Děčín 7:5, Klášterec – Česká Lípa 5:4 SN, Klatovy – Litoměřice 4:3, Jablonec – Sokolov – odloženo.

Další kolo: středa od 18: Klášterec – Klatovy, Česká Lípa – Jablonec, Roudnice – Most, Děčín – Litoměřice, Sokolov – Řisuty (možný je odklad duelu).