Začátek utkání byl opatrný a úvodní minuty příliš vzruchu nenabídly. Hned první vážnější šance ovšem skončila brankou. Domácí hokejisté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Šťovíček to vzal na sebe a ranou na bližší tyč propálil brankáře hostů.

O chvíli později dostali Kadaňští výhodu přesilové hry, kterou osm vteřin před jejím koncem přetavili v druhou branku. Puk odražený od zadního mantinelu našel nejrychleji Jakub Trefný a vrátil jej za záda bezmocného Michajlova.

I Litoměřice se ale v první třetině dočkaly vytouženého gólu. Po zbytečné ztrátě domácích na modré čáře se puk dostal až k Šikovi, který ho minutu a půl před koncem první dvacetiminutovky poslal bekhendem za Pavlátova záda.

PŘESILOVKY ZKLAMALY

Ještě v závěru prvního dějství, stejně jako dvakrát v úvodu toho druhého, dostala družina Daniela Tvrzníka a Davida Bruka nabídku početní výhody, ani jednu ze tří svých zbraní však Litoměřičtí nedokázali využít, a tak udeřilo znovu na druhé straně.

Kadaň se znovu dostala do rychlého protiútoku, na jehož konci stál po rychlé a přesné kombinaci Ondřej Šulek, který nedal Michajlovovi sebemenší šanci. Třetí branka domácí viditelně povzbudila a v závěru druhé třetin byli lepším mužstvem, ovšem Jánského v největší šanci skvěle vychytal Michajlov.

Také závěrečné dějství přineslo hostům hned dvě výhody jednoho muže v poli, ani s nimi ale nedokázali kališníci naložit gólově. A protože se v poslední periodě činili oba brankáři, skóre 3:1 už zůstalo nezměněno.

Kadaň díky cenné výhře přeskočila v tabulce trápící se Ústí nad Labem, Litoměřice spadly na devátou příčku. Šanci na reparát budou mít hned dvakrát na domácím ledě, ve středu od 18 hodin přivítají Jágrovo Kladno, v sobotu pak v 17.00 AZ Havířov.

Hokej, Chance liga, 14. kolo:
Trhači Kadaň – Stadion Litoměřice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Šťovíček (J. Holý), 14. Trefný (Kůs, Chlouba), 34. Šulek (J. Svoboda, Říha) – 19. Šik (Flynn, M. Zadražil)
Rozhodčí: Luczków, Vokřál – Kokrment, Coubal.
Litoměřice: Michajlov (Dvořák) – Kvasnička, Marcel, Smetana (C), Gaspar, Jebavý (A), D. Málek, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Rousek – Voženílek, Válek, Řehoř – M. Zadražil, Flynn, Šik – J. Dvořák, M. Havelka, Jirásek.