Do vedení je dostal v desáté minutě po průniku Haška zakončující Rudovský. O chvíli později  vyslal pěknou střelu na Lakosilovu branku Hašek. Boleslav se dočkala vyrovnání ve 14. minutě. Střílenou Nouzovu přihrávku usměrnil do růžku Pabiška. Hned v úvodu druhé periody šlo hostující mužstvo do vedení. Mezi kruhy neobsazený Hašek si krátce potáhl puk a s přehledem do protipohybu skóroval – 1:2.

Ke smůle Litoměřických tento stav dlouho nevydržel.  Vrbata vystřelil, puk se odrazil od betonu Přikryla a jeden z vracejících se hráčů Litoměric si ho nechtěně kopl do brány. Stadion o chvíli později znovu udeřil. Dvojnásobnou přesilovku využil  Kříž – 2:3.

Mladá Boleslav dostala výhodu přesilových her. Tu druhou zužitkovala. Výborný od hrazení našel Pabišku, ten sice nedokázal zavěsit nad Přikrylův beton, avšak puk si hned nato našel cestu k Chaloupkovi, který ho nápřahem uklidil k tyči. Domácí se poprvé dostali do vedení po akci Nouzy a zakončujícího Pabišky. Bylo to opět v početní výhodě. Hosté v utkání předvedli mnoho nebezpečných výpadů, na začátku poslední části ukázal svůj um Žovinec. Stahovačkou se zbavil protihráče a jedovatou střelou zápěstím donutil Lakosila k zákroku.

Že je Pabiška v soupeřově brankovišti jako ryba ve vodě, ukázal při dosažení svého hattricku. Znovu se jako stín vplížil za záda obránců a z bezprostřední blízkosti prostřelil Přikryla. Nažhavený Pabiška nadále proháněl beky hostů. Taktak, že jeho pas na osamoceného Nouzu zastavil Martinka. Stejná dvojice se však přece jen prosadila. Výborný poslal puk do ohně, kde se nacházeli oba výše zmínění hokejisté. Po dobré Pabiškově práci doklepával na konečných 6:3 Nouza.

„Soupeře jsme viděli v Benátkách, čekali jsme, že bude klást odpor. Předvedená hra především v první polovině nebyla tak učesaná, jak bychom si představovali, ale předvedli jsme morální sílu a utkání obrátili, což nám udělalo radost. Potěšila nás divácká kulisa. Ti hráči, co tu jsou, nebyli hlavní příčinou sestupu a chtějí to, co se stalo, odčinit. Je dobře, že fanoušci to tak vnímají," dodal asistent domácího kouče Jiří Slabý.

„Třikrát jsme vedli, přestože domácí byli favoritem. Při troše štěstí jsme mohli uhrát body. Na začátku třetí třetiny jsme měli dvě šance na vyrovnání, po páté inkasované brance jsme už dohrávali v útlumu. Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám dařilo. Jsme trošku zklamaní, ale když budeme stejné nasazení a hru předvádět i v dalších zápasech, nemám strach, že by výhry nepřišly," poznamenal trenér hostů Daniel Tvrzník. 

Mladá Boleslav – Litoměřice 6:3

• Branky a nahrávky: 14. Pabiška (Nouza, Koudelka), 22. Vrbata, 34. Chaloupka (Loskot, Nouza), 35. Pabiška (Nouza, Koudelka), 48. Pabiška (Výborný, Nouza), 54. Nouza (Pabiška, Výborný) – 10. Rudovský (Hašek), 21. Hašek (Kafan, Mrňa), 27. Kříž (Forman, Toman). Rozhodčí: Pavlovič – Šmůr, Zavřel. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 3:2, 2:0. Diváci: 2230.
• Mladá Boleslav: Lakosil – Němeček, Pojkar, Kasík, Šmach, Jindra, Chaloupka, Drábek – Vrbata, Výborný, Mikulík – Nouza, Koudelka, Pabiška – Kafka, Jiránek, Demel – Rys, Loskot, Lenc – Hrdel
• Litoměřice: Přikryl – Toman, Martinka, Husák, Kříž, Žovinec, Kolář, Švaříček, Veselý – Šinágl, Slížek, Kafan – Novák, Hašek, Rudovský – Antončík, Rubeš, Mrňa – Tvrzník, Hlušička, Forman