„Výrazně se nám ulevilo, protože v prosinci nás čeká další reprezentační pauza, takže jsme rádi, že už máme elitní osmičku zajištěnou,“ oddechl si trenér Daniel Tvrzník. „Teď už se můžeme soustředit na budování co nejlepší pozice pro nadstavbu, v níž bychom chtěli ukořistit první šestku a mít jistotu play-off,“ nastínil plány na poslední tři duely základní části.

Duel v Kadani rozhodl Stadion už v první části, kterou vyhrál 3:0. „Jednoznačně hlavní důvod úspěchu,“ potvrdil Tvrzník. „Pak už se ta kvalita na obou stranách trošku vytrácela a zápase se víceméně spíše dohrával.“ To však Litoměřicím vadit nemuselo, řádil především Daniel Voženílek, jenž si připsal hattrick a asistenci, dva góly a asistenci si připsal také snajpr Korkiakoski. Za domácí korigoval dvěma trefami Wágner.

Už dnes, v pondělí, čeká kališníky na jejich ledě Poruba, ve středu výjezd do nedalekého Ústí nad Labem. Základní část skončí v sobotu, kdy Litoměřice hostí Vsetín. V obou domácích zápasech půjde o souboj s týmy, které se pohybují kolem druhé příčky, jež zatím drží Tvrzníkův výběr. „Bojujeme trochu s marodkou, v Kadani jsme dohrávali na deset útočníků, takže uhrát v týdnu tři zápasy na tři pětky bude dost fyzicky náročné,“ předeslal k těžkému programu, ačkoliv toho jeho tým příliš nenacestuje.

„Na Porubu se nám daří, ale mají hodně zkušený tým,“ dodal k soupeři, který přijede do Kalich arény už dnes a jehož Litoměřice venku porazily 6:0. Ostravskému celku se navíc venku nedaří. Start je v 17.30.

Hokej, Chance liga, 27. kolo:
Kadaň – Litoměřice 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 29. Wágner (Michnáč, J. Müller), 51. Wágner (TS) – 9. Jícha (Kangas, Marcel), 13. Voženílek (Střondala, Marcel), 14. Korkiakoski (Jícha, Kangas), 32. Voženílek (Korkiakoski, Střondala), 42. Voženílek (Střondala), 49. Korkiakoski (Voženílek, Marcel).
Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 21:37.
Litoměřice: Škorpík – Jebavý, Kukla, Marcel, Dajčar, Mlčák, Strejček, Klejna – Korkiakoski, Střondala, Voženílek – Štohanzl, M. Havelka, Jánský – Šik, Jícha, Kangas – D. Sklenář, Kropáček.