Do duelu vstoupili domácí parádně, neuběhla ještě ani první minuta a vedli, když vymetl růžek Sedláčkovy branky Drábek. Aktivnější Stadion přidal druhou trefu ve 12. minutě, to překonal píseckého gólmana po přihrávce Hlusičky Tůma.

Asi nejblíže úspěchu byli hosté před koncem první třetiny, Přikryl však puk po ostřelování dostatečně ztlumil, takže brankovou čáru nepřešel.

Ve druhé části se Jihočeši zlepšili, recept na překonání litoměřického strážce tyčí však našli až v úvodu poslední části – z mezikruží se trefil Luňák. Hosté se hnali za vyrovnáním, ovšem jejich útočné choutky na čas zmrazila 47. minuta, ve které našel Novák Kloze.

Ten bekhendovým zakončením překonal Sedláčka potřetí. Další úspěšnou trefu téměř 1500 hokejových příznivců v Kalich Aréně nevidělo. V sobotu se Stadion představí v Benátkách.

Litoměřice – Písek 3:1

Branky a asistence: 1. Drábek, 12. Tůma (Hlusička, Kafan), 48. Kloz (Novák, Přikryl) - 41. Luňák (Němeček). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Frodl. Diváci: 1430.

Litoměřice: Přikryl - Kříž, Vobořil, Martinka, Stříteský, Drábek, Evan, Tvrzník, Boháč - Rindoš, Slížek, Horčička - Loskot, Belay, Hašek - Gengel, Kloz, Novák - Tůma, Hlusička, Kafan.

Písek: Sedláček - Všetečka, Němeček, Kanov, Žovinec, Lukačovič, Havran, Lukáč, Vráblík - Suja, Bělohlav, Nouza - Ferebauer, Luňák, Antončík - Marek, Šperger, Polodna - Mrkvička, Vaniš, Slavík.