Litoměřice – Klášterec 7:6

Domácí šli do vedení v sedmé minutě, kdy Slížek našel Macka, který poprvé propálil Damaška. Klášterec srovnal při přesilové hře, když Volke kapituloval po střele Stehlíka. Pokud se někdo z diváků zdržel v pauze na párku, musel litovat. Hned v úvodu druhé třetiny totiž zakončil gólově akci litoměřický Horčička, aby vzápětí srovnal stav Bečvář.

Stadion se radoval ve 25. minutě, kdy se prosadil do sestavy po zranění navrátivší se Procházka. Ve 33. minutě akcie Litoměřických ještě vzrostly, Macek našel Horčičku a ten svým druhým gólem zvýšil náskok domácího výběru.

Krupka o chvíli později sice snížil, ale Slížek znovu zajistil svému týmu dvoubrankový náskok. Přesilovková teč Suka dvě minuty před koncem druhé části však zajistila Klášterci naději pro třetí třetinu.

Hosté otočili díky Kadlecovi a Pražákovi výsledek v průběhu dvou úvodních minut poslední dvacetiminutovky. Na koni byli ještě necelých pět minut před koncem. Pak si však vzal slovo domácí kapitán Slížek. Nejprve se prosadil dorážkou u tyče a v 60. minutě udělil hostům stejný hráč dokonalé K.O.

„Pro diváky to byl asi dobrý zápas, pro trenéry to však bylo na infarkt. Snad třikrát jsme vedli o dva góly, ale vždycky jsme dovolili soupeři dotáhnout. Posledních deset minut hráli kluci parádně. Otočili to a získali tři cenné body s Kláštercem, který je opravdu kvalitním protivníkem. Chybělo nám dost lidí, někteří hráli nedoléčení, ale ta výhra je opravdu hodně povzbudivá,“ říkal po utkání spokojený kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

V příštím kole nastoupí Litoměřice na ledě lepšícího se Jablonce.

Branky a asistence: 7. Macek (Horejsek, Slížek), 21. Horčička (Horejsek), 25. Procházka (Hlusička, Buďa), 33. Horčička (Macek), 36. Slížek, 56. Slížek (Horejsek, Macek), 60. Slížek (Horejsek, Horčička) – 15. Stehlík (Pražák), 21. Bečvář, 34. Krupka (Stehlík), 38. Suk (Koblitz, Pražák), 41. Kadlec (Kajer), 42. Pražák (Stehlík, Suk).

Vyloučení: 7:9. Využití. 2:2. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 4:3, 2:2. Rozhodčí: Vokřál – Krejsa, Ledinský. Diváci: 350.

Litoměřice: Volke – Hillmich, Kaltenböck, Kolbaba, Kouba, Macek, Musílek – Horejsek, Slížek, Horčička – Procházka, Hlusička, Buďa – Svoboda, Myšík, Novák – Veverka.

Sokolov – Roudnice 7:2

Zatímco z předchozích dvou duelů se Sokolovem získala Roudnice pět bodů, tentokrát od úvodu tahala za kratší konec provazu. Domácí od začátku páté minuty vedli a v silách hostujícího týmu, který přijel v hodně oslabené sestavě, nebylo zvrátit nepříznivý průběh utkání. Střelecky se hosté prosadili pouze dvakrát na začátku poslední dvacetiminutovky.

V příštím kole se poslední Roudnice představí v České Lípě.

Branky a asistence: 5. Setikovský (Dobřemysl), 14. Mareček (Račanský), 23. Soukup (Hauer, Dobřemysl), 27. Mareček (Topinka), 38. Setikovský (Kořínek), 42. Sopr (Rohan), 53. Kukla (Setikovský, Přindiš) – 51. Jakeš (Příhoda, Krastenics), 52. David (Brožovský, Boháček).

Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 3:0, 2:2.

Roudnice: Kolinger (od 23. do 42. Kareš) – Cafourek, Boháček, Niko, Hataš – Příhoda, Jakeš, Krastenics – Szakál, David, Klíma – Kutlák, Brožovský.

10. Roudnice n. L.⋌ 3 2 1 15 59:87 14

Výsledky 21. kola: Řisuty – Klatovy 3:4, Most – Jablonec 5:10, Litoměřice – Klášterec 7:6, Děčín – Česká Lípa 8:4, Sokolov – Roudnice 7:2.

22. kolo: sobota od 17: Sokolov – Klatovy, Česká Lípa – Roudnice, Klášterec – Děčín, Řisuty – Most, Jablonec – Litoměřice (18).