Stadion postoupil do nadstavby ze čtvrtého místa, což pro něho znamenalo odehrát první a tudíž i třetí, případně i pátý zápas na domácím ledě v Lovosicích.

Domácí neponechali nic náhodě a už od úvodu vedli zásluhou Procházky, hostům se však na začátku druhé třetiny podařilo vyrovnat brankou Švíka. To ale bylo vše co Klatovy předvedly a Litoměřičtí si díky dalším brankám Zuziaka, Horčičky a Nováka zajistili vedení v sérii 1:0.

Utkání mezi oběma soupeři v základní části 2. ligy byla vždy vyrovnaná. Všichni však měli na paměti poslední zápas, kdy Litoměřičtí dokázali soupeře obrat o body na jeho ledě. Proto se i tentokrát čekal zajímavý souboj.

Domácí zaskočili soupeře rychlou brankou v úvodu, kdy Procházka prostřelil Halmošiho pod vyrážečkou. Hned nato si Litoměřice vytvořily několik dalších šancí a nedávaly soupeři příliš velký prostor. První ostré zákroky předvedl domácí brankář Volke až když hráli hosté přesilovou hru.

O přestávce trenér Klatov svým hráčům hodně vyčinil, neboť do 2. třetiny vyjeli jako vyměnění a než se stačili Litoměřičtí rozkoukat po buly, vyrovnali, a to díky kapitánovi Švíkovi, který se trefil mezi Volkeho betony. V dalších minutách však domácí gólman své mužstvo podržel.

V celém zápase dělali hostující obránci mnoho chyb, což mělo za následek několik samostatných úniků domácích útočníků. V jednom takovém ujel Martin Šnajdr obraně a zkoušel na Halmošiho kličku, kterou klatovský brankář vystihl. Puk ale vyrazil před Petra Zuziaka a ten už neměl moc práce, aby ho umístil do prázdné branky. Domácí i nadále drtili soupeře rychlými útoky a tvrdou obranou, díky které neměl Volke moc práce.

Do závěrečné části nastoupila obě mužstva s klidem. Domácí trošku polevili a šetřili síly, hosté zřejmě vycítili příležitost a začali okamžitě ohrožovat domácí branku. Spršku střel však gólman Volke s přehledem kryl.

Hosté se nechali trochu unést útočnou hrou a zapomněli na obranu. Rychlonohý Petr Horčička ujel obráncům a ti ho zastavili ve vyložené šanci, což rozhodčí „ocenili“ trestným střílením, které zúročil Horčička po perfektním blafáku. Domácí se nenechali dvoubrankovým vedením uchlácholit a přidali ještě čtvrtý gól, kdy kotouč putoval po ose Hlusička - Procházka - Novák skulinkou mezi Halmošiho betony do branky.

Spokojenějším trenérem po utkání byl samozřejmě Daniel Tvrzník: „Konečně se nám podařilo obstát v domácím prostředí, a to díky tomu, že jsme odvedli výkon, který jsme si stanovili. Celých 60 minut jsme hráli dobrý hokej a je to tudíž zasloužená výhra. Teď jedeme k soupeři a ten je doma nepříjemný. Pokud ale navážeme na to, co jsme hráli dneska, tak můžeme být zase úspěšní. Program je náročný, hraje se obden, takže chceme do hry zapojit víc hráčů.“

HC Stadion Litoměřice - SHC Maso Brejcha Klatovy 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky:
2. Procházka (Macek), 33. Zuziak (Šnajdr), 47. Horčička, 54. Novák (Procházka, Hlusička) - 21. Švík (Pavlis). Rozhodčí: Nečas - Šulo, Šerý. Vyloučení: 3:8, bez využítí. Diváků: 458.

HC Stadion Litoměřice:
Volke (Davídek) - Musílek, Malý, Macek, Kolbaba, Hillmich, Kaltenböck, Kouba, Zenk - Buďa, Mrázek, Tvrzník - Horčička, Slížek, Horejsek - Novák, Hlusička, Procházka - Veverka, Zuziak, Šnajdr.